Asysta Polanskiego, ale Hoffenheim znowu przegrywa

Piątą kolejkę Bundesligi zainaugurował mecz FSV Mainz 05 z TSG Hoffenheim. Niezaprzeczalnym bohaterem tego pojedynku został Yunus Malli, który ustrzelił hat-tricka. Gospodarze pokonali zespół Eugena Polanskiego 3:1. Były reprezentant Polski zaliczył asystę przy honorowym golu dla Wieśniaków, który był także trafieniem otwierającym wynik spotkania.

Były klub 19-krotnego reprezentant Polski Eugen Polanskiego Mainz miał optyczną przewagę od pierwszego gwiazdka, ale po świetnej kontrze od 13. minuty prowadzili goście. Kapitalną prostopadłą piłkę między obrońców zagrał właśnie Polanski, a sytuację sam na sam na gola zamienił Jonathan Schmid.

Remis drużyny Grosickiego. Polak wszedł w drugiej połowie

Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Już pięć minut później Christian Clemens zagrał do Malliego, który będąc w polu karnym uderzył w krótki róg i pokonał bramkarza gości. Gospodarze w 61. minucie wyszli na prowadzenie. Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Malli, który zszedł do środka, przełożył futbolówkę na lewą nogę i przepięknie uderzył z 16 metrów w samo okienko bramki Hoffenheim.

Siedem minut później Malli skompletował hat-tricka, znów po efektownej akcji swojego zespołu. Pierwsze uderzenie napastnika Mainz został zablokowane, ale przy dobitce rywale nie mieli już nic do powiedzenia. Był to piąty gol w tym sezonie 23-letniego gracza.

Mainz dzięki wygranej ma dziewięć punktów na koncie i po piątkowym meczu plasujne się w tabeli tuż za plecami Borussi Dortmundu i Bayernu Monachium.

1. FSV Mainz 05 – TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (1:1)

Bramki: Malli (18', 61', 68') - Schmid (13')