Puchar Davisa: Kližan lepszy od Przysiężnego

Polacy źle rozpoczęli walkę o Grupę Mistrzowską Pucharu Davisa. W pierwszym piątkowym meczu Michał Przysiężny przegrał w trzech setach z Martinem Kližanem. Słowacy prowadzą 1:0.

Było to pierwsze spotkanie zajmującego 143. miejsce w rankingu ATP Przysiężnego ze sklasyfikowanym o 107 pozycji wyżej Klizanem. Trwało dwie godziny i osiem minut.

W drugim piątkowym pojedynku Jerzy Janowicz (61.) zmierzy się z Norbertem Gombosem (121.).

Skład biało-czerwonych uzupełniają przeznaczeni do sobotniego debla Łukasz Kubot i Marcin Matkowski, a w drużynie słowackiej są jeszcze Andrej Martin i Igor Zelenay.

Wcześniej zespoły te zmierzyły się w Pucharze Davisa raz. W 1996 roku w trzeciej, decydującej rundzie Grupy II Strefy Euro-afrykańskiej biało-czerwoni przegrali w Trnawie 1:4.

Zwycięzca weekendowego barażu wystąpi w przyszłym roku w liczącej 16 zespołów elicie, a przegrani ponownie rywalizować będą w Grupie I Strefy Euro-afrykańskiej.

W sobotę rozegrany zostanie pojedynek deblowy. Na niedzielę zaplanowane są dwa spotkania singlowe.

Polacy już raz wystąpili w barażu o Grupę Światową - dwa lata temu w Warszawie. Wówczas ulegli faworyzowanym Australijczykom 1:4. Drużyna gości poprzednio w elicie wystąpiła dziewięć lat temu, a rok wcześniej dotarła do finału rozgrywek.