facebook twitter youtube instagram RSS

Polskie asy zdemolowały Australię!

Polscy siatkarze na zakończenie II rundy Pucharu Świata w Japonii wygrali z Australią 3:0. Podopieczni Stephane Antigi dominowali od początku spotkania i rozbili rywali skutecznymi zagrywkami. Przed Polakami kluczowe mecze z USA, Japonią i Włochami.

W tej edycji Pucharu Świata Australijczycy grają zdecydowanie poniżej oczekiwań, przegrali sześć spotkań, kolejno z: USA (0:3), Włochami (0:3), Japonią (1:3), Kanadą (2:3), Rosją (0:3) i Argentyną (0:3), a pokonali jedynie Egipt (3:2) w czwartej serii gier. Potentatom nie byli w stanie urwać nawet seta. W poprzedniej kolejce spotkań zdecydowanie ulegli Argentynie, tracąc w pierwszym secie swojego pierwszego rozgrywającego Harrisona Peacocka.

Puchar Świata: Kontuzja australijskiego rozgrywającego

Wciąż pamiętano o porażce biało-czerwonych 1:3 z Australią w turnieju igrzysk olimpijskich w Londynie, znano możliwości Thomasa Edgara. Tej drużyny z pewnością nie można było lekceważyć, ale biało-czerwoni w dyspozycji z poprzednich spotkań, przy zachowaniu odpowiedniej koncentracji na przestrzeni całego meczu byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji.

Biało-czerwoni odnieśli zdecydowane zwycięstwo. Przeważali od pierwszych piłek premierowej odsłony (5:8, 11:16), a w końcówce tego seta wypracowali sobie bezpieczną przewagę. As serwisowy Mateusza Bieńka dał Polakom piłkę setową (15:24), a w kolejnej akcji Bartosz Kurek zakończył seta. W drugiej partii biało-czerwoni szybko wypracowali sobie sporą zaliczkę (3:8), ale w dalszej części momenty dekoncentracji pozwoliły rywalom zmniejszyć dystans (16:19). Końcówka to znów pewna wygrana, znów decydująca piłka padła łupem Bartosza Kurka.

Początek trzeciego seta wskazywał, że będzie to ostatnia partia tej konfrontacji (1:7). Tak też się stało. Mistrzowie świata zmobilizowali się, by zakończyć mecz jak najszybciej. Rywale mieli duże problemy z przyjęciem, nie radzili sobie z zagrywkami biało-czerwonych: Polacy popisali się aż 13. asami serwisowymi! Jedyną bronią rywali był Thomas Edgar (17 punktów), to było jednak zbyt mało, by zagrozić mistrzom świata. Stephane Antiga na przestrzeni meczu rotował składem, zagrali wszyscy, z wyjątkiem Mateusza Miki. MVP: Bartosz Kurek.

AUSTRALIA - POLSKA 0:3 (15:25, 22:25, 17:25)

Australia:
Thomas Edgar (17), Nehemiah Mote (5), Samuel Walker (3), Grigory Sukochev (1), Thomas Ewen Douglas-Powell (1), Jacob Ross Guymer, Travis Passier, Luke Perry (libero) oraz Jordan Richards (5), Max Staples (3), Paul Carroll, Thomas Hodges.
Polska: Fabian Drzyzga (3), Rafał Buszek (13), Piotr Nowakowski (4), Bartosz Kurek (21), Michał Kubiak (5), Mateusz Bieniek (10), Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk (1), Marcin Możdżonek, Dawid Konarski (2), Karol Kłos (1), Piotr Gacek (libero).

W sobotę i w niedzielę dwa dni przerwy w turnieju. W poniedziałek dojdzie do konfrontacji niepokonanych: Polska zmierzy się z USA. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport News.

10:23

Transmisja meczu Polska - Australia w Polsacie Sport i Polsacie Sport News: studio od godziny 11.00; początek meczu o 12.00.

10:44

Australijczycy wyraźnie przegrali w poprzedniej kolejce z Argentyną:

10:45

Polacy zdecydowanie wygrali z mistrzami Afryki - Egiptem:

Polska - Egipt 3:0. Skrót meczu

11:03

Rozpoczynamy studio Polsatu Sport. Gośćmi Jerzego Mielewskiego są: Ireneusz Mazur, Wojciech Drzyzga, Kamil Składowski oraz Paweł Papke - prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

11:32

Faworyci w 8. kolejce spotkań Pucharu Świata pewnie wygrywali. Ósme zwycięstwo odnieśli siatkarze Stanów Zjednoczonych. Zobacz skrót meczu USA - Tunezja 3:0:

Puchar Świata: Wyniki 8. kolejki

11:37

Grać dobrze i wygrywać! Taki jest nasz cel na ten turniej. Zostały cztery spotkania i wszystkie cztery chcemy wygrać - powiedział po meczu z Egiptem kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak:

Kubiak: Cztery mecze do wygrania!

11:44

POLSKA: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek oraz Paweł Zatorski (libero).

22:23

To pierwsza konfrontacja Polski i Australii w Pucharze Świata:

22:23

Selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga w dobrym nastroju przed meczem z Australią:

/ fot. FIVB

12:04

Słuchamy hymnów obu państw.

12:10

AUSTRALIA: Travis Passier, Thomas Edgar, Nehemiah Mote, Samuel Walker, Grigory Sukochev, Thomas Ewen Douglas-Powell oraz Luke Perry (libero).

12:11

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 0:1 Pierwszy punkt dla biało-czerwonych!

12:12

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 2:3 Zerwany atak Thomas Douglas-Powella.

12:14

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 4:4 Bartosz Kurek obija blok rywali.

12:15

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 5:6 Fabian Drzyzga - as serwisowy.

12:16

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 5:7 Fabian Drzyzga - as serwisowy.

12:16

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 5:8 Michał Kubiak skutecznie i trzy oczka zaliczki na pierwszej przerwie technicznej.

12:18

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 6:8 Thomas Edgar po bloku Polaków.

12:18

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 6:9 Punktuje Bartosz Kurek.

12:20

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 8:11 Skuteczny atak Thomasa Edgara.

12:22

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 10:11 Skuteczny blok i atak Thomasa Edgara z przechodzącej piłki w kolejnej akcji. Topnieje przewaga biało-czerwonych.

12:24

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 11:15 Seria dobrych zagrywek Rafała Buszka! Po asie serwisowym Roberto Santilli bierze czas.

12:26

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 11:16 Samuel Walker nie trafia w boisko z sytuacyjnej piłki. Pięć oczek zaliczki biało-czerwonych na drugiej przerwie po czterech wygranych akcjach z rzędu!

12:28

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 12:18 Roberto Santilli bierze drugi czas.

12:30

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 13:19 Piotr Nowakowski serwuje w siatkę.

12:30

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 13:20 Rafał Buszek z drugiej linii.

12:32

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 13:21 Stephane Antiga rotuje składem. Na boisku Grzegorz Łomacz i Artur Szalpuk.

12:32

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 14:22 Skutecznie Mateusz Bieniek.

12:33

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 15:23  Skuteczny blok biało-czerwonych.

12:34

AUSTRALIA - POLSKA 0:0, 15:24 Mateusz Bieniek - as serwisowy i piłka setowa dla Polski!

22:24

AUSTRALIA - POLSKA 0:1 (15:25) Bartosz Kurek kończy seta!

/ fot. FIVB

12:40

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 1:3 Polacy przeważają również na początku drugiej odsłony.

12:41

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 1:4 Skuteczny blok biało-czerwonych.

12:43

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 2:6 Roberto Santilli już bierze czas.

12:44

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 2:7 Bartosz Kurek - as serwisowy.

12:45

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 3:8 Zdecydowane prowadzenie biało-czerwonych na pierwszej przerwie.

12:48

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 4:9 Skuteczny atak Thomasa Edgara.

12:48

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 6:12 Polacy miażdżą rywali zagrywką. As serwisowy Fabiana Drzyzgi.

12:49

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 7:13 Kiwka Michała Kubiaka.

12:50

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 9:14 Rafał Buszek z lewego skrzydła po prostej.

12:51

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 9:15 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Roberto Santilli prosi o czas.

12:53

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 10:16 Sześć punktów przewagi Polaków na drugiej przerwie.

12:55

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 12:17 Piotr Nowakowski z przesuniętej krótkiej.

12:56

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 14:18 Dawid Konarski obija blok rywali.

12:58

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 16:19 Jordan Richards myli się w polu zagrywki.

12:59

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 16:20 Michał Kubiak z przechodzącej piłki.

13:00

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 17:21 Grigory Sukochev kiwa z drugiej piłki.

13:01

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 18:22 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

13:01

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 19:23 Mateusz Bieniek ze środka.

13:02

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 20:24 Przestrzelona zagrywka Australijczyków daje biało-czerwonym piłkę setową.

13:03

AUSTRALIA - POLSKA 0:1, 22:24 Rafał Buszek przestrzelił atak.

22:24

AUSTRALIA - POLSKA 0:2 (15:25, 22:25) Bartosz Kurek atakiem z drugiej linii kończy seta! Polacy o krok od zwycięstwa!

/ fot. FIVB

13:09

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 1:3 Bartosz Kurek kończy kontrę biało-czerwonych.

13:10

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 1:4 Rafał Buszek obija blok rywali.

13:11

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 1:5 Roberto Santilli bierze czas.

13:12

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 1:6 Bartosz Kurek - as serwisowy.

13:12

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 1:7 Bartosz Kurek - as serwisowy.

13:13

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 2:8 Thomas Edgar serwuje w siatkę. Sześć oczek zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

13:16

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 6:9 Skutecznie Thomas Edgar.

13:17

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 6:10 Thomas Edgar tym razem myli się w ataku.

13:17

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 6:11 Rafał Buszek uderza po bloku rywali.

13:18

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 8:12 Michał Kubiak serwuje w siatkę.

13:20

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 9:15 Bartosz Kurek - kolejny as serwisowy!

13:21

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 10:16 Bartosz Kurek daje biało-czerwonym sześć punktów zaliczki na drugiej przerwie.

13:23

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 10:18 Myli się Thomas Edgar.

13:23

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 10:19 Rafał Buszek - as serwisowy!

13:25

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 11:21 Bartosz Kurek z drugiej linii.

13:28

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 13:22 Jedna z niewielu udanych akcji Australijczyków w tym secie.

13:28

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 13:23 Skutecznie Dawid Konarski.

13:30

AUSTRALIA - POLSKA 0:2, 15:24 Karol Kłos atakiem ze środka daje biało-czerwonym piłkę meczową!

13:32

AUSTRALIA - POLSKA 0:3 (15:25, 22:25, 17:25) Australijczycy bronią się w dwóch kolejnych akcjach, ale w trzeciej Rafał Buszek kończy mecz! MVP: Bartosz Kurek.