Linette awansowała do finału w Tokio

Magda Linette po raz pierwszy w karierze zagra w finale singla turnieju rangi WTA Tour. W sobotnim meczu półfinałowym na twardych kortach w Tokio (pula nagród 250 tysięcy dolarów) polska tenisistka pokonała Amerykankę Christinę McHale 3:6, 6:4, 6:3. Finałową przeciwniczką Linette będzie Belgijka Yanina Wickmayer, która wygrała z Chorwatką Ajlą Tomljanovic 7:5, 6:2.

Sklasyfikowana na 84. miejscu w światowym rankingu Polka spotkanie półfinałowe rozpoczęła dosyć nerwowo i pierwszego seta przegrała 3:6. Drugą odsłonę Linette również zaczęła słabo, ponieważ Amerykanka przełamała ją już w pierwszym gemie. Potem jednak Polka odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Ostatecznie drugą partię wygrała 6:4, w ostatnim gemie przełamując podanie zawodniczki sklasyfikowanej na 60. miejscu na liście WTA.

Puchar Davisa: Janowicz wyrównuje! Polska - Słowacja 1:1

W trzecim secie McHale wygrywała 3:2, lecz od tego czasu Polka zaczęła ryzykować i to się opłaciło. Szybko wyszła na prowadzenie i ostatecznie wygrała 6:3. Dzięki temu Linette po raz pierwszy w karierze wystąpi w finale turnieju WTA.

Przed dwoma laty Linette dotarła do półfinału imprezy rangi WTA Tour w Baku, korzystając rundę wcześniej z kreczu rywalki.

Wyniki meczów półfinałowych singla: Magda Linette (Polska) - Christina McHale (USA, 6) 3:6, 6:4, 6:3 Yanina Wickmayer (Belgia) - Ajla Tomljanovic (Chorwacja, 7) 7:5, 6:2