Mercedes pokonany w kwalifikacjach w Singapurze!

Moto

Sebastian Vettel z Ferrari wywalczył pole position podczas kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Singapuru Formuły 1. Kolejne miejsca wywalczyli Daniel Ricciardo (Red Bull) i Kimi Raikkonen (Ferrari). Dopiero z trzeciej linii ruszą dwaj reprezentanci Mercedesa - Brytyjczyk Lewis Hamilton i Niemiec Nico Rosberg.

Tuż za podium uplasował się Daniił Kwiat (Red Bull), który wyprzedził kierowców Mercedesa: Lewisa Hamitlona i Nico Rosberga.

Grand Prix Singapuru jest 13. eliminacją w tegorocznym cyklu i jednocześnie dopiero pierwszą, do której z pole position nie przystąpi kierowca Mercedesa. Aż 11 razy najszybszy w kwalifikacjach był Hamilton.

Aktualny mistrz mógł w sobotę wyrównać rekord wywalczonych pole position z rzędu. Na przełomie sezonów 1988 i 1989 w ośmiu kolejnych Grand Prix z pierwszego pola startował legendarny Brazylijczyk Ayrton Senna.

Po 12 z 19 wyścigów mistrzostw świata liderem klasyfikacji generalnej jest broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton.