Podział punktów w Mielcu. Pogoń wciąż niepokonana

Termalica Bruk-Bet Nieciecza zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin w spotkaniu dziewiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Podopieczni Czesława Michniewicza pozostają jedyną niepokonaną drużyną i zajmują drugą pozycję w tabeli.

Pogoń Szczecin przyjechała do Mielca w roli jedynej niepokonanej drużyny ekstraklasy, by zmierzyć się z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, która na tym stadionie tylko wygrywała, m.in. z mistrzem Polski Lechem Poznań (3:1).

Grzelczak: Lech nie przełamie się w Białymstoku!

W pierwszej połowie przewagę miała ekipa z Niecieczy, ale nie potrafiła jej udokumentować bramką. Już w 5. minucie meczu piłkarze Termaliki stworzyli pierwszą groźną sytuację, ale nie byli w stanie wykorzystać zamieszania pod bramką rywali. W 13. minucie Dariusz Jarecki próbował zaskoczyć bramkarza Pogoni z bitego z odległości ponad 20. metrów rzutu wolnego, ale znów bez powodzenia. W 20. minucie szansę miał Dawid Plizga: otrzymał prostopadłe podanie od Jakuba Biskupa, wpadł w pole karne, ale uderzył obok słupka bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. Później był jeszcze strzał Tomasza Foszmańczyka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, również niecelny...

Goście pierwszą groźną sytuację stworzyli dopiero w 59. minucie. Takafumi Akahoshi, który pojawił się na boisku po przerwie, znalazł się w idealnej sytuacji, ale zbyt długo zwlekał w polu karnym z oddaniem strzału i jego próba została zablokowana przez obrońców Termaliki. To był sygnał do ataku dla Portowców. W 66. minucie po dośrodkowaniu Rafała Murawskiego z rzutu rożnego Adam Frączczak pobiegł na bliższy słupek i strzałem głową zaskoczył Sebastiana Nowaka. Trzy minuty później mogło być już 0:2. Popisowa akcja Akahoshiego, który zwiódł obrońców rywali i wyłożył piłkę stojącemu przed bramką i niepilnowanemu Mateuszowi Matrasowi, ten przyjął piłkę na klatkę i uderzył, ale nie trafił w bramkę.

Ostatni kwadrans rozpoczął się od szturmu gospodarzy. Z dystansu uderzył Wojciech Kędziora, jednak niecelnie. W 81. minucie strzelał Mario Liczka, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Pogoni. Wreszcie w 83. minucie zabiegi gospodarzy przyniosły powodzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ogromne zamieszanie pod bramką gości, piłka trafiła do stojącego na dalszym słupku Martina Juhara, który wpakował ją do siatki rywali. To trafienie ustaliło wynik spotkania, w końcówce żadna z drużyn nie była w stanie wyprowadzić decydującego ciosu.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

Termalica Bruk-Bet: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Pavol Stano, Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki - Dawid Plizga (62. Martin Juhar), Mateusz Kupczak, Tomasz Foszmańczyk (74. Mario Licka), Bartłomiej Babiarz, Jakub Biskup (80. Bartłomiej Smuczyński) - Wojciech Kędziora.
Pogoń: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski - Karol Danielak (83. Miłosz Przybecki), Rafał Murawski, Mateusz Matras, Wladimer Dwaliszwili (87. Marcin Listkowski), Patryk Małecki (46. Takafumi Akahoshi) - Łukasz Zwoliński.

Bramki: 0:1 Adam Frączczak (66-głową), 1:1 Martin Juhar (83).

Żółta kartka - Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Mateusz Kupczak, Dalibor Pleva.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów: 2 702. Mecz w Mielcu.