Srebrna Pawłowska i brązowa Niewiadoma w jeździe drużynowej na czas kobiet!

Mamy dwa pierwsze medale na mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym! W jeździe drużynowej na czas kobiet srebro wywalczyła Katarzyna Pawłowska w barwach Boels Dolmans, natomiast brąz Katarzyna Niewiadoma i jej koleżanki z Rabo Liv. Najszybsze okazały się kolarki Velocio-SRAM.

W poprzednich latach dominowały kolarki Velocio-SRAM, która pod nazwą Specialized-Lululemon wywalczyła trzy złote medale – w Valkenburgu, Florencji i Ponferradzie. W Richmond udało im się przedłużyć zwycięską passę!

Mistrzostwa świata w kolarstwie: Transmisje w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Panie miały do pokonania trasę o długości 36,8 kilometra. Na liście startowej znalezły się trzy Polki - Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) i Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Od początku było jasne, że holenderskie ekipy Niewiadomej i Pawłowskiej muszą wspiąć się na wyżyny, żeby zrzucić z tronu Velocio-SAM. Nie udało im się jednak dokonać tej sztuki. Kolarki Velocio-SRAM, w składzie Alena Amialiusik, Lisa Brennauer, Karol-Ann Canuel, Barbara Guarischi, Mieke Kröger i Trixi Worrack, dojechały na metę w czasie 47:35, wyprzedzając Boels Dolmans o 6 sekund i Rabo Liv o 56 sekund.

Srebrne medale, oprócz Pawłowskiej, wywalczyły Lizzie Armitstead, Chantal Blaak, Christine Majerus, Evelyn Stevens i Ellen van Dijk.

Brązowe medale, oprócz Niewiadomej, zdobyły Lucinda Brand, Thalita de Jong, Shara Gillow, Roxane Knetemann i Anna van der Breggen.