Puchar Davisa: Wygrana Przysiężnego. Polska awansowała do Grupy Światowej!

Michał Przysiężny

Polska awansowała do Grupy Światowej Pucharu Davisa! O wszystkim przesądził ostatni mecz Michała Przysiężnego z Norbertem Gombosem. 31-latek wygrał pewnie w trzech setach.

Dla Przysiężnego i Gombosa był to pierwszy pojedynek w karierze. Polak trzeci raz miał okazję grać w piątym meczu daviscupowej rywalizacji. W 2009 roku pokonał Daniela Evansa (Wielka Brytania), natomiast rok później przegrał z Henrim Kontinenem (Finlandia). „Trójka” okazała się szczęśliwa!

WTA w Tokio: Linette przegrała w finale

Pierwszy set trwał zaledwie pół godziny. Tyle potrzebował Polak, żeby uporać się z rywalem 6:3. W kolejnym także był górą, wygrywając go 6:4, kończąc seta pięknym zagraniem z bekhendu. Trzeci set również zakończył się wynikiem 6:4.

Polska pokonała ostatecznie Słowację 3:2 w meczu barażowym, dzięki czemu po raz pierwszy w historii zagra w Grupie Światowej Pucharu Davisa! Biało-czerwoni swoich rywali poznają w środę, kiedy odbędzie się losowanie I rundy.