Serie A: Juve wraca do gry, Inter z kompletem zwycięstw

Za nami czwarta kolejka włoskiej Serie A. Najważniejszym faktem jest pierwsze w tym sezonie zwycięstwo mistrza Włoch, Juventusu. Na czele umocnił się Inter, który wygrał wszystkie cztery mecze. W tej kolejce zabrakło kontuzjowanych Polaków: Jakub Błaszczykowski i Wojciech Szczęsny nie brali udziału w meczach swoich drużyn. W spotkaniu zamykającym tę serię gier Napoli ograło Lazio aż 5:0.

Juventus wyraźnie podbudował się zwycięstwem w Champions League i zdobył wreszcie trzy punkty w lidze. Wyjazdowe zwycięstwo 2:0 nad Genoą pozwolą mistrzowi Włoch na opuszczenie dołu tabeli i powrót do gry. Obie bramki zdobył Paul Pogba. Tempa nie zwalnia z kolei Inter Mediolan, który fantastycznie rozpoczął nowy sezon. Wydawało się, że ciężko będzie ułożyć środek pola po odejściu Mateo Kovacicia, jednak Nerrazurri mają się świetnie: zwycięstwo nad Chievo nie przyszło łatwo, jednak liczą się kolejne trzy punkty. Jedyną bramkę spotkania zdobył król strzelców poprzedniej kampanii, Mauro Icardi.

Polacy za granicą: Milik strzela i asystuje, bramkarze na Wyspach z czystym kontem

Spotkanie rozgrywane o 20:45 miało być najciekawszym w tej serii gier: Napoli podejmowało Lazio. Spotkanie nie było jednak w ogóle zacięte, ponieważ gospodarze przejechali się po przyjezdnych z Rzymu, aplikując im aż pięć bramek! A zdobywali je: Gonzalo Higuain (2), Allan, Lorenzo Insigne i Manolo Gabbiadini. Swoje spotkanie z wielkim trudem wygrał z kolei AC Milan, który w pojedynku z Palermo dwukrotnie tracił prowadzenie, jednak druga bramka Carlosa Baccy przesądziła o zwycięstwie Rossonerich. Oscar Hiljemark zdobył w tym spotkaniu bramkę… bezpośrednio z rzutu rożnego.

Wpadkę zaliczyła AS Roma, która tylko zremisowała na własnym stadionie z Sassuolo. Swoje spotkania wygrały Fiorentina oraz Torino i Empoli - z Polakami w wyjściowych jedenastkach. 90 minut na swoim koncie zapisali Kamil Glik, Łukasz Skorupski, a Piotr Zieliński został zmieniony w 62. minucie spotkania.