Piłkarze Wigier Suwałki zajmują na razie 13. miejsce w tabeli. W sumie wywalczyli jedenaście punktów w dziewięciu kolejkach 1 ligi. Ich bilans to trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Ostatnia przegrana z Pogonią Siedlce przelała czarę goryczy...

 

1 liga: Wątpliwy karny, "gest Kozakiewicza" i… czerwona kartka. Tragikomedia Lecha (WIDEO)

 

Oświadczenie Zarządu Wigry Suwałki:

 

Zarząd klubu Wigry Suwałki w dniu dzisiejszym postanowił zakończyć współpracę z trenerem pierwszego zespołu Zbigniewem Kaczmarkiem. Jego obowiązki przejmą dotychczasowi asystenci Donatas Vencevicius i Andrzej Olszewski, którzy poprowadzą zespół Wigier już w najbliższej kolejce ligowej w meczu z Dolcanem Ząbki.

 

Zarząd klubu kieruje słowa podziękowania pod adresem Zbigniewa Kaczmarka, który w klubie przepracował w sumie blisko cztery i pół roku, a ostatnia jego kadencja trwała 17 miesięcy. W tym okresie drużyna najpierw awansowała do I ligi, a w minionym sezonie zdołała się w niej utrzymać.

 

Niestety, ostatnie wyniki i dyspozycja zespołu, zmusiły Zarząd do przeprowadzenia szczegółowej analizy sytuacji w drużynie. Nie mogąc pozostać bezczynnym, a jednocześnie zachowując pełną wiarę w to, że potencjał sportowy Wigier Suwałki jest dużo wyższy niż ostatnie rezultaty, Zarząd zdecydował o rozstaniu się z trenerem Kaczmarkiem.