MŚ w kolarstwie: Kiryjenka najlepszym czasowcem, Bodnar i Białobłocki w "dziesiątce"!

Wasyl Kiryjenka

Białorusin Wasyl Kiryjenka został mistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas w Richmond. Wielcy faworyci, czyli Tony Martin i Tom Dumoulin, ukończyli rywalizację bez medali. Świetnie zaprezentowali się Maciej Bodnar i Marcin Białobłocki. Polacy znaleźli się w pierwszej "dziesiątce"!

Trasa w Richmond liczyła 53 kilometry. Na starcie zabrakło mistrza świata sprzed roku Brytyjczyka Bradleya Wigginsa, który zakończył karierę. Pod jego nieobecność o tęczową koszulkę mieli walczyć przede wszystkim Niemiec Tony Martin i Holender Tom Dumoulin.

Mistrzostwa świata w kolarstwie: Transmisje w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra

Przez dłuższy czas sensacyjnym liderem był... Marcin Białobłocki. Kolarz ONE Pro Cycling, który w tym roku dość niespodziewanie został mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas, rozkręcał się z kilometra na kilometr. Na pierwszym pomiarze był dwudziesty, na drugim piętnasty, na trzecim jedenasty. Linię mety minął z czasem 1:03:51, co dało mu dziewiąte miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Maciej Bodnar. Kolarz Tinkoff Saxo jechał równym tempem, meldując się na kolejnych pomiarach jako dziewiąty, dziewiąty i ósmy. Udało mu się ukończyć trasę z czasem 1:03:46, dzięki czemu wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji Polski o jedną pozycję.

Wynik naszych kolarzy zapewniły Polsce dwa miejsca w jeździe indywidualnej na czas na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Mistrzem świata został doświadczony, 34-letni Wasyl Kiryjenka. Białorusin wyprzedził Włocha Adriano Maloriego i Francuza Jerome'a Coppela. Duży zawód swoim sympatykom sprawili Martin i Dumoulin. Mieli walczyć o złoto, tymczasem ani jeden, ani drugi nie załapał się nawet na podium!