Na pierwszą obronę "Góral" poleciał do Niemiec. Nasi sąsiedzi mieli nadzieję, że Thomas Ulrich okaże się niewygodnym przeciwnikiem i zdoła wygrać choćby na punkty. Sędziowie nie musieli jednak wyłaniać zwycięzcy na punkty. Adamek znokautował Niemca w 6. rundzie.

 Z Andrzejem Gmitrukiem przygotowywał się do zaplanowanego na październik 2006 roku rewanżu z Briggsem. Potem polskiego szkoleniowca zastąpi Amerykanin Buddy McGirt.

 Rewanż z Briggsem to kolejna krwawa jatka. Adamek był na deskach, ale ponownie okazał się lepszy.

 2007 rok to pożegnanie "Górala" z wagą półciężką. Adamek nie miał sił, by stawić czoła Chadowi Dawsonowi, choć w 10. rundzie posłał Amerykanina na deski. To było jednak zbyt mało, bo wcześniej nie zrobił nic, by mów marzyć o zwycięstwie.

 Pierwsze kroki w wadze junior ciężkiej Adamek postawił w ringu w katowickim Spodku. 9 czerwca 2007 wywalczył mistrzostwo świata federacji IBO pokonując przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Panamczyka Luisa Pinedę. W Katowicach wygrał też powracający na ring po dwóch latach przerwy Andrzej Gołota (znokautował w drugiej rundzie Jeremy'ego Batesa).

 W grudniu 2008 roku Adamek wygrał ze Stevem Cunninghamem - w Prudential Center w Newark.

 

 

Później pokonał jeszcze Johnathona Banksa oraz Bobby'ego Gunna i zdecydował się na kolejny krok - wagę ciężką...