Uważany przez wielu za najlepszego gracza w Europie, ThijsNL potwierdził swoją dominację na Starym Kontynencie. Po zakończeniu Grupy A na pierwszym miejscu i kompletnym zniszczeniu swojego kolegi z drużyny w półfinale (Lifecoach przegrał 0-3), Holender zmierzał po swoje pierwsze indywidualne zwycięstwo od czasu DreamHacku w Bukareszcie.

 

W finałowym meczu ThijsNL zmierzył się z najlepszym graczem Team Liquid. Neirea, bo o nim mowa, także musiał uznać wyższość Holendra. ThijsNL pewnie wygrał 3-1, zdobywając tytuł Mistrza Europy i 10 000$. W przypadku obu zawodników finałowymi klasami był Druid, Handlock oraz Patron Warrior, a o zwycięstwie decydowały drobne, techniczne zmiany w każdym z decków.

 

Gracze rywalizowali nie tylko o nagrody pieniężne i tytuł europejskiego czempiona. 4 zawodników z finałowej ósemki zapewniło sobie miejsce na Mistrzostwach Świata. Oprócz Holendra są to wspomniany Neirea z Team Liquid, Lifecoach z Gamers2 oraz Ostkaka z Na’Vi.

 

Dzięki ostatniemu pasmu zwycięstw Mistrz Europy jest obecnie rekordzistą wszech czasów w rankingu GosuGamers. Z 1359 punktami na koncie przebija ostatni rekord autorstwa TidddlerCelestiala.