Kompleksową analizę można znaleźć na stronie jednego z największych dzienników "The Scotsman". Z dwóch ostatnich meczów eliminacyjnych, przeciwko Gruzji (1:0) oraz Niemcom (3:2) gazeta wyżej stawia porażkę z mistrzami świata. Wygraną w Tbilisi szkoccy dziennikarze nazywają "frustrującą", a porażka z Niemcami według gazety "daje nadzieję, że Szkoci potrafią zagrać dobrze, kiedy tego potrzeba".

"The Scotsman" typuje skład, jaki powinien wybiec przeciwko Polsce i szczegółowo analizuje każdego gracza:


BRAMKARZ


David Marshall - nie zrobił niczego, co podaważałoby jego pozycję na koniec eliminacji mistrzostw Europy, a stabilność obrony jest kluczowa


OBROŃCY


Alan Hutton - przeciwko Niemcom pokazał przebłyski formy, dzięki której zagrał 50 razy w kadrze. Jeśli zagra tak, jak przeciwko mistrzom świata, może być kluczowym graczem na dwa ostatnie mecze eliminacji.


Russell Martin - Zbudował silną parę stoperów z Grantem Hanleyem. Szkocja wyglądała w obronie dużo mniej solidnie, kiedy w środku grał Charlie Mulgrew.


Grant Hanley - stoper Blakcburn Rovers wygląda wystarczająco solidnie.


Andrew Robertson - były zawodnik Dundee (obecnie Hull City) uwielbia grać do przodu. Jest naturalnie lewonożnym zawodnikiem, co na pewno pomoże mu w grze. Robertson ma też więcej doświadczenia na arenie międzynarodowej niż jego konkurent Graeme Shinnie.


POMOCNICY


Scott Brown - mimo kilku nienajlepszych występów ostatnio, zawodnik Celticu zdaje się odzyskiwać formę, a jego wpływ na grę Szkocji nie powinien być niedoceniany.


Darren Fletcher - błyszczy w West Bromwich, więc jest wart występu w podstawowej jedenastce.


Shaun Maloney - zdobył pierwszą bramkę w Warszawie, a przeciwko Niemcom miał udział przy obu bramkach. Jest kluczowym elementem w układance szkockiej ofensywy.


Steven Naismith - może dobrze wypełnić przestrzeń między środkowymi pomocnikami, a wysuniętym napastnikiem. Zdobył przeciwko Chelsea hat-tricka. Stanowi zagrożenie dla rywali, zawsze kiedy jest na boisku.


Matt Ritchie - szybki i mobilny, świetna lewa noga, zasługuje, żeby dostać szansę na prawym skrzydle.


NAPASTNIK


Steven Fletcher - po meczu z Niemcami widać było, że porzebuje więcej pomocy od graczy środka pola. Naismith może być rozwiązaniem tego problemu.


Więcej o potencjalnym składzie Szkotów na www.scotsman.com