Słowacja rozgromiona w ostatnim sparingu Polaków przed ME

Siatkarze reprezentacji Polski, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy, rozegrali w Bratysławie spotkanie towarzyskie z reprezentacją Słowacji. Biało-czerwoni rozgromili gospodarzy 3:0, a następnie pewnie wygrali w dwóch dodatkowych setach, na które umówili się obaj trenerzy.

Spotkania towarzyskie ze Słowakami w Bratysławie były elementem przygotowań obu reprezentacji do siatkarskich mistrzostw Europy, które w dniach 9-18 października zostaną rozegrane w Bułgarii i Włoszech. Stephane Antiga zabrał do stolicy Słowacji czternastu zawodników, którzy występowali w Pucharze Świata, a później przygotowywali się do ME na zgrupowaniu w Spale.

ME siatkarzy 2015: Terminarz, wyniki i transmisje

W pierwszym sparingu obu ekip, rozegranym w poniedziałek, Polacy pokonali rywali 4:1 (25:19, 25:18, 19:25, 25:19, 25:17). Mecz został rozegrany  bez udziału publiczności. Wtorkowy sprawdzian również zakończył się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych Stephane Antigi, choć tym razem gospodarze mogli liczyć na wsparcie publiczności.

Wizyta mistrzów świata wywołała spore zainteresowanie wśród słowackich kibiców. Na trybunach bratysławskiej hali zasiadło więcej kibiców, niż podczas spotkań Final Four II Dywizji Ligi Światowej. Miejscowi sympatycy siatkówki nie mieli jednak wielu powodów do radości. Polacy dominowali w każdym secie, praktycznie od początku, nie pozwalali sobie na dekoncentrację. Dominowali w każdym elemencie, począwszy od zagrywki (asy serwisowe Bartosza Kurka, Mateusza Miki, Rafała Buszka, Dawida Konarskiego i Marcina Możdżonka); lepiej przyjmowali, skuteczniej atakowali i blokowali akcje rywali. Biało-czerwoni pewnie triumfowali zarówno w trzech pierwszych odsłonach, jak i dwóch dodatkowych setach, na które umówili się obaj selekcjonerzy. Zarówno Alberto Giuliani, jak i Stephane Antiga mocno rotowali składami, w efekcie na parkiecie pojawili się wszyscy (28) zawodnicy, zgłoszeni w kadrach meczowych.

Po meczu ze Słowakami Polacy pojadą do Wiednia, skąd odlecą w środę do Warny. Biało-czerwoni w finałach mistrzostw Europy zagrają w grupie C (w Warnie) i zmierzą się z Belgią (9 października, godzina 19.30), Słowenią (10 października, godzina 19.30), Białorusią (11 października, godzina 17.00). Słowacy będą rywalizowali w grupie D (w Busto Arsizio) z Rosją, Serbią i Finlandią. Transmisje z mistrzostw Europy w siatkówce na sportowych antenach Polsatu.

Słowacja - Polska 0:3 (19:25, 16:25, 20:25);
Dodatkowe sety: 19:25, 18:25.

Słowacja: Juraj Zaťko, Matej Paták, Emanuel Kohut, Peter Michalovič, Frantisek Ogurčák, Peter Ondrovič, Ľubos Nemec (libero) oraz Tomas Krisko, Daniel Koncal, Matrin Sopko, Frantisek Ogurcak, Radoslav Presinsky, Peter Ondrovic, Matej Lubos (libero). Trener: Alberto Giuliani
Polska: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek, Mateusz Mika, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski, Grzegorz Łomacz, Piotr Gacek (libero), Rafał Buszek, Artur Szalpuk, Marcin Możdżonek, Karol Kłos. Trener: Stephane Antiga.

15:47

Relacja NA ŻYWO z meczu Słowacja - Polska od godziny 18.00.

16:31

Poniedziałkowy sparing zakończył się zdecydowanym zwycięstwem reprezentacji Polski:

Słowacja - Polska 1:4 (19:25, 18:25, 25:19, 21:25, 17:25)

Słowacja: Emanuel Kohút(10), Matej Patak (3),  Štefan Chrtiansky (2), Simon Krajcovic (4), Juraj Zatko (1), Peter Michalovic (16), Martin Nemec (libero) oraz Tomas Krisko (8), Daniel Koncal (1), Martin Sopko (7), Frantisek Ogurcak (9), Presinsky, Ondrovic (4) i Matej Kubs (libero).
Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski (5), Bartosz Kurek (13), Mateusz Bieniek (9), Michał Kubiak (9), Rafał Buszek (9), Paweł Zatorski (libero) oraz Dawid Konarski (11), Karol Kłos (5), Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk (10), Marcin Możdżonek (3), Mateusz Mika (13) i Piotr Gacek (libero).

22:34

Słowacy to 11. drużyna poprzednich mistrzostw Europy w 2013 roku. W tegorocznej edycji Ligi Światowej podopieczni Flavio Gulinelliego (którego w lipcu na stanowisku selekcjonera zastąpił Alberto Giuliani) rywalizowali w Dywizji III. W grupie G zajęli trzecie miejsce za Chinami i Grecją (przed Meksykiem), ale - jako gospodarze - wystąpili w turnieju barażowym o awans do II Dywizji. W Bratysławie przegrali w półfinale z Egiptem (1:3), a w meczu o trzecie miejsce z Chinami (2:3).

/ fot. FIVB

17:56

Słuchamy hymnów obu państw.

18:04

Polacy rozpoczęli mecz w składzie:  Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Mateusz Mika oraz Paweł Zatorski (libero).

18:05

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 0:2 Dobry początek biało-czerwonych. Bartosz Kurek - as serwisowy.

18:06

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 2:6 Trener Słowaków Alberto Giuliani bierze czas.

18:08

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 4:7 Skutecznie Frantisek Ogurcak.

18:09

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 4:8 Michał Kubiak daje biało-czerwonym cztery oczka zaliczki na pierwszej przerwie technicznej.

18:11

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 6:10 Mateusz Mika obija blok rywali.

18:13

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 9:11 Mateusz Mika zablokowany.

18:13

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 9:12 Piotr Nowakowski z krótkiej.

18:13

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 9:13 Blok Piotra Nowakowskiego.

18:14

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 9:14 Michał Kubiak na lewym skrzydle obija blok rywali.

18:15

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 10:15 Mateusz Mika przestrzelił zagrywkę.

18:16

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 10:16 Psuje zagrywkę Matej Patak i obie ekipy schodzą na drugą przerwę przy sześciopunktowej przewadze Polaków.

18:19

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 12:18 Skutecznie Mateusz Bieniek.

18:20

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 14:18 Szczęśliwa zagrywka Słowaków i as serwisowy.

18:21

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 15:18 Słowacy odrabiają straty, Stephane Antiga bierze czas.

18:21

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 15:19 Bartosz Kurek z prawego skrzydła.

18:22

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 15:20 Przerwa na prośbę selekcjonera Słowaków.

18:24

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 17:20 Punktuje Tomas Krisko.

18:24

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 18:21 Przestrzelił zagrywkę Bartosz Kurek.

18:25

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 18:23 Skuteczny blok Polaków.

18:26

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 19:23 Zablokowany Dawid Konarski

18:27

SŁOWACJA - POLSKA 0:0, 19:24 Dawid Konarski tym razem obił blok rywali. Piłka setowa dla Polaków!

18:29

SŁOWACJA - POLSKA 0:1 (19:25) Piotr Nowakowski asem serwisowym kończy pierwszą odsłonę. Piłka zatańczyła na taśmie i zaskoczyła słowackich przyjmujących. Zdecydowane zwycięstwo biało-czerwonych w pierwszym secie.

18:33

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 0:1 Mateusz Mika otwiera drugą odsłonę skutecznym atakiem.

18:34

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 1:3 Bartosz Kurek - as serwisowy.

18:36

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 3:7 Błąd rozegrania u Słowaków.

18:39

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 3:8 Michał Kubiak obija blok rywali. Zdecydowana przewaga Polków na pierwszej przerwie.

18:41

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 7:11 Mateusz Mika skutecznie na lewym skrzydle.

18:42

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 8:12 Przestrzelona zagrywka Słowaków.

18:44

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 9:14 Michał Kubiak skutecznie z drugiej linii.

18:45

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 9:15 Przerwa na prośbę opiekuna Słowaków.

18:46

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 9:16 As serwisowy Mateusza Miki. Zdecydowana przewaga Polaków na drugiej przerwie.

18:48

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 11:17 Piotr Nowakowski serwuje w siatkę.

18:50

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 11:20 Mateusz Bieniek ze środka.

18:52

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 13:22 Polacy pewnie zmierzają do zwycięstwa w drugim secie. Czas dla opiekuna gospodarzy.

18:54

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 14:23 Dawid Konarski obił blok rywali.

18:55

SŁOWACJA - POLSKA 0:1, 15:24 Piłka setowa dla Polaków.

18:56

SŁOWACJA - POLSKA 0:2 (19:25, 16:25) Dawid Konarski przedarł się przez blok rywali i zdobył decydujący punkt. Polacy prowadzą 2:0!

19:11

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 2:1 Po dłuższej przerwie obie ekipy rozpoczęły trzecią partię.

19:12

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 3:2 Skutecznie Tomas Krisko.

19:15

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 5:5 Wyrównany początek trzeciego seta.

19:19

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 7:8 Punktowa zagrywka Mateusza Miki daje Polakom punkt zaliczki na pierwszej przerwie.

19:21

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 10:12 Skuteczny blok biało-czerwonych.

19:22

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 11:13 Frantisek Ogurcak serwuje w siatkę.

19:23

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 11:14 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

19:24

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 13:15 Przestrzelony serwis Słowaków.

19:26

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 13:16 Bartosz Kurek obija słowacki blok. Trzy punkty przewagi biało-czerwonych na drugiej przerwie.

19:27

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 14:16 Punktuje Emanuel Kohút.

19:29

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 15:18 Mateusz Bieniek ze środka.

19:31

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 16:19 Czas dla opiekuna Słowaków.

19:31

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 16:20 Bartosz Kurek - as serwisowy.

19:33

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 18:21 Serwis gospodarzy w siatkę.

19:34

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 18:23 Skutecznie Dawid Konarski i czas dla trenera gospodarzy.

19:36

SŁOWACJA - POLSKA 0:2, 19:24 Piłka setowa po zepsutej zagrywce gospodarzy.

19:37

SŁOWACJA - POLSKA 0:3 (19:25, 16:25, 20:25) Serwis w siatkę i zdecydowana wygrana Polaków w trzecim secie!

19:38

To jednak nie koniec zmagań w Bratysławie. Obaj trenerzy umówili się na dodatkowego seta.

19:43

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 0:3 Początek dodatkowego seta pod dyktando Polaków. Asem serwisowym popisał się Dawid Konarski.

19:45

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 2:6 Artur Szalpuk obil blok rywali.

19:48

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 4:8 Zdecydowana przewaga Polaków na pierwszej przerwie.

19:50

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 6:10 Skutecznie Artur Szalpuk.

19:50

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 6:11 Dawid Konarski - as serwisowy.

19:52

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 7:13 Rafał Buszek obija blok rywali.

19:55

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 10:15 Rafał Buszek skutecznie.

19:57

SŁOWACJA - POLSKA 0:3,  11:16 Znów punktuje Rafał Buszek. Pięć oczek zaliczki na drugiej przerwie.

19:58

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 11:17 Rafał Buszek - as serwisowy.

19:59

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 14:18 Autowy atak Polaków.

20:00

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 15:18 Słowacy odrabiają straty.

20:00

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 15:19 Skuteczny atak Artura Szalpuka przerywa serię Słowaków.

20:03

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 17:21 Karol Kłos z krótkiej.

20:05

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, 18:24 Serwis gospodarzy w siatkę i piłka setowa dla Polaków.

20:07

SŁOWACJA - POLSKA 0:3, Dodatkowy set: 19:25. Polacy zdecydowanie wygrali kolejnego, dodatkowego seta; przed siatkarzami jeszcze jedna partia.

20:11

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 3:3 Skuteczny blok Polaków.

20:13

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 4:6 Autowy atak Słowaków.

20:16

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 4:8 Przewaga polków na pierwszej przerwie.

20:17

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 5:10 Dawid Konarski z prawego skrzydła.

20:19

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 5:13 Seria wygranych akcji Polaków. As serwisowy Rafała Buszka.

20:21

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 6:14 Daniel Koncal popisał się efektowną kiwką.

20:23

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 6:16 Marcin Możdżonek - as serwisowy. Dziesięć oczek zaiczki na drugiej przerwie.

20:25

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 10:17 Dawid Konarski zatrzymany blokiem.

20:26

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 11:19 Rafał Buszek po przekątnej.

20:28

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 14:22 Słowacy obijają polski blok.

20:29

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 14:23 Autowa zagrywka Słowaków.

20:29

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 15:23 Zagrywkę psuje również Rafał Buszek

20:31

SŁOWACJA - POLSKA 0:4, 17:24 Piłka setowa dla biało-czerwonych.

20:33

SŁOWACJA - POLSKA 0:3 (19:25, 16:25, 20:25); Dodatkowe sety:  19:25, 18:25. Artur Szalpuk obija blok rywali kończąc konfrontację obu ekip.