Zespół Dorny bezlitosny dla Izraelczyków. Popis Polaków po przerwie

Reprezentacja Polski U-21 pokonała w Lublinie w meczu towarzyskim rówieśników z Izraela 3:1. Wygrana nie przyszła Polakom łatwo, gdyż do przerwy biało-czerwoni przegrywali. Po przerwie zespół Marcina Dorny zdobył aż trzy gole i sięgnął po wygraną. Bohaterami naszej drużyny zostali Krzysztof Piątek oraz Mariusz Stępiński.

Początek pierwszej połowy należał do zespołu Marcina Dorny. Biało-czerwoni byli drużyna, która zyskała przewagę optyczną. Dowodem na to był gol strzelony w 16. minucie przez Jarosława Jacha. Jednak sędzia dopatrzył się przewinienia młodego obrońcy i nie uznał bramki. Obraz gry nie uległ zmianie, ale za to wynik zmienił się na niekorzyść gospodarzy. W 42. minucie kapitan reprezentacji Izraela Jabir Ataa otworzył wynik meczu tuż przed przerwą.

Po przerwie Polska zareagowała najlepiej jak tylko mogła. Już w 51. minucie podopieczni Dorny doprowadzili do remisu. Konkretnie uczynił to zawodnik Zagłębia Lubin Krzysztof Piątek. Gracz Miedziowych po ładnej zespołowej akcji z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki Izraelczyków.

Niespełna kwadrans później Krzysztof Piątek zanotował asystę przy pięknym golu Mariusz Stępińskiego. Atakujący chorzowskiego Ruchu mocnym uderzeniem z woleja nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję golkiperowi gości. Dwie minuty później znowu w roli głównej znaleźli się Piątek i Stępiński. Ten pierwszy wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił napastnik Niebieskich.

Polska - Izrael 3:1 (0:1)

Bramki: Piątek 53, Stępiński 64, 68 (k) - Ataa 42

Polska: Damian Podleśny - Tomasz Kędziora, Paweł Dawidowicz, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński - Kamil Mazek (72' Dariusz Formella), Patryk Lipski (86' Adam Dźwigała), Alan Uryga (88' Rafał Makowski), Krzysztof Piątek (81' Sebastian Rudol), Martin Kobylański (69' Dawid Kownacki) - Mariusz Stępiński (90' Igor Łasicki)

Izrael: Golan Elkaslasy (46' Omri Glazer) - Eyad Abu Abaid, Omer Danino, Ayid Habshi (46' Gal Dvir), David Touitou - Dor Hugi (58' Haziza Dolev, 80' Sagiv Yehezkel), Jabir Ataa, Ramzi Safouri (72' Ben Reichert), Eden Shamir, David Din (68' Ismaeel Ryan) - Shoval Gozlan

Czerwona kartka: Touitou (89, za drugą żółtą)