W zestawieniu prezentujemy zarówno Jacka Wilshere'a, Cristiano Ronaldo i Isco, jak i Sandro Wiesera, Marcosa Pizzellego i Besarta Abdurahimiego, których, umówmy się - kojarzy niewielu fanów piłki nożnej. Tym niezbyt rozpoznawalnym dżentelmenom strzelać nikt jednak nie zabronił, zdobyli więc bramki, które zapadną nam w pamięci na długo - a ustąpić musieli im futbolowi giganci.

TOP10 najładniejszych bramek Polaków w eliminacjach!

Ranking otwiera piękny strzał Sebastiana Mili z Gruzją, który wśród Polaków strzelił najpiękniej - na przestrzeni całych eliminacji starczyło to zaledwie na lokatę numer 10. Zostajemy w naszej grupie i tym razem role się odwracają - to Gruzini strzelają w fantastyczny sposób, a w roli głównej Tornike Okriashvili. Dalej musimy zachwycić się geniuszem Ronaldo, Wilshere'a i Isco, bowiem każdy z nich zerwał pajęczynę.

Gol numer cztery to znowu Polacy, jednak tym razem w roli ofiary. Killerem okazał się Matt Ritchie, który niemal rozerwał siatkę Łukasza Fabiańskiego w Glasgow. Podium otwiera ekwilibrystyczny strzał Nemanji Maticia, który delikatnie mówiąc, nie słynie ze spektakularnych goli. W meczu z Portugalią jednak o tym zapomniał i pokonał Rui Patricio pięknymi nożycami. Gdyby Besart Abdurahimi był koszykarzem, jego strzał z Luksemburgiem zostałby nazwany "buzzer-beaterem". Reprezentant Macedonii huknął sprzed pola karnego w doliczonym czasie gry przy stanie 2:2, czym złamał serca kibiców Luksemburgu.

Na "jedynkę" wybraliśmy jedyną naszym zdaniem słuszną kandydaturę, w osobie Marcosa Pizzellego. Ormianin z brazylijskimi korzeniami uderzył z rzutu wolnego w tak niesamowity sposób, że tą bramkę można wspominać latami. Fenomenem tej bramki jest fakt, że nawet gdyby golkiper Portugalii spodziewał się strzału, nie miałby prawdopodobnie nic do powiedzenia. Co za uderzenie!

Pełna lista bramek:
10. Sebastian Mila (Gruzja vs Polska)
9. Tornike Okriaszwili (Gruzja vs Irlandia)
8. Cristiano Ronaldo (Armenia vs Portugalia)
7. Jack Wilshere (Słowenia vs Anglia)
6. Sandro Wieser (Liechtenstein vs Mołdawia)
5. Isco (Hiszpania vs Białoruś)
4. Matt Ritchie (Szkocja vs Polska)
3. Nemanja Matić (Portugalia vs Serbia)
2. Besart Abdurahimi (Macedonia vs Luksemburg)
1. Marcos Pizzelli (Armenia vs Portugalia)

TOP10 bramek eliminacji w załączonym materiale wideo.