Chrobry podjął rękawicę Zawiszy. Druga połowa odmieniła głogowian

Zawisza Bydgoszcz w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zadał cios, który mógł posłać na kolana Chrobrego. Głogowianie od początku drugiej części gry ruszyli jednak do ataku. Najpierw wyrównali po kapitalnej akcji, a dwa stałe fragmenty gry dały gospodarzom zwycięstwo 3:1!

Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji i najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis 0:0. Gdy głogowianie myśleli już chyba o ciepłej szatni, goscie z Bydgoszczy przeprowadzili akcję ostatniej szansy. W polu karnym piłka trafiła do Panayotova, który na raty trafił do siatki rywala i uciszył kibiców w Głogowie.

Efektownie w Głogowie! Piękna akcja i bramka Chrobrego

Ci mieli jednak powody do radości w drugiej części gry, bowiem gospodarze podjęli rękawicę i od razu rzucili się do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wydaje się, że 90 procent zasług w kapitalnej akcji głogowian trzeba oddać Marcelowi Gąsiorowi, który ruletą w stylu Zinedina Zidane'a oszukał graczy rywali. Po chwili pomocnik Chrobrego świetnym podaniem znalazł swojego kolegę z ataku Macieja Górskiego, a ten strzałem od poprzeczki pokonał golkipera rywali.

Piłkarze Chrobrego nie są jednak minimalistami i już 14 minut później objęli prowadzenie. Ładne zgranie Byrtka po dośrodkowaniu z rożnego wykorzystał Ilków-Gołąb. Wszystko zaczęło się jednak od dośrodkowania Drewniaka, który chwilę później zaliczył kolejną asystę. Tym razem jego dogranie trafiło na głowę Bogusławskiego, a ten ustalił wynik na 3:1!

Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:1)

Bramki: Górski (52'), Ilków-Gołąb (66'), Bogusławski (70') - Panayotov (45+1')