Tchórz wystartowała na zawodach w Ciechanowie jako reprezentantka Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Okazała się najlepsza w klasyfikacji generalnej, podobnie jak jej OZP. Gdy przyszło do wypłat, poczuła się zażenowana.

 

Rok bez alkoholu – Phelps ślubuje czystość

 

Pływaczka dostała 200 złotych, natomiast jej dwudziestoosobowa drużyna 1500 złotych do podziału. "Na podsumowanie nasuwa mi się tylko jedno słowo: ŻENADA!" – napisała. "Jasne zaraz mi ktoś powie, że nie pływa się dla pieniędzy... Trenuję 16 lat podporządkowuję całe swoje życie wstawaniu o 5 rano, treningom 12 razy w tygodniu. I za poświęcenie całego piątku (wyjazd o 6 rano) oraz soboty (powrót mam nadzieję koło 2 w nocy) otrzymuję 200zł!!! Łatwo można policzyć: 200zł : 44h= 4,5 zł/h, przy najniższej krajowej 7zł... Następnym razem poroznoszę ulotki" – podsumowała to wszystko.

 

 

Zwycięstwo w „maratonie” pływackim 200zł- pozdro- brawa dla PZPWłaśnie zakończyły się pierwsze w tym sezonie ogó...

Posted by Alicja Tchórz on 17 październik 2015

 

Tchórz ma 23 lata. Specjalizuje się w stylu grzebietowym. Na swoim koncie ma rekordy Polski na 100 i 200 metrów tym stylem na krótkim i długim basenie. Uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku.