Stary, ale jary! Hattrick Kuyta i wysokie zwycięstwo Feyenoordu Rotterdam

Dirk Kuyt ma już 35 lat na karku, jednak mimo tego nadal potrafi błysnąć skutecznością. W meczu SC Heerenveen - Feyenoord Rotterdam były reprezentant Holandii ustrzelił hattricka. Goście wygrali 5:2!

Losy tego meczu były przesądzone już po pierwszych 45 minutach. Piłkarze Feyenoordu Rotterdam grali jak natchnieni i strzelili pięć goli. Oprócz Kuyta, pierwsze skrzypce grał Simon Gustafsson. Szwed zdobył jedną bramkę i zanotował trzy asysty.

Piłka parzy? Zawodnik przestraszył się... słońca! (WIDEO)

W drugiej połowie goście nie forsowali już tempa. Trener Giovanni van Bronckhorst najwyraźniej polecił swoim piłkarzom oszczędzać siły, mając w najbliższym czasie trudne mecze z AZ Alkmaar w Ereidivisie i Ajaksem Amsterdam w Pucharze Holandii. Rywale skrzętnie to wykorzystali, zmniejszając rozmiary porażki. Dwukrotnie do siatki trafił Henk Veerman.

SC Heerenveen – Feyenoord Rotterdam 2:5 (0:5)

Bramki: Henk Veerman 60, 81 – Dirk Kuyt 7, 32, 39, Michiel Kramer 16, Simon Gustafsson 28