Gdańskie Centrum targowo-konferencyjne Amber Expo, w dniach 17 ­ 18 października zamieniło się w prawdziwy raj dla sympatyków internetowej twórczości, ale i nie tylko. Była to druga edycja wydarzenia zrzeszającego celebrytów branży internetowej, artystów muzycznych, modowych i wielu innych. Przybyli na miejsce fani mieli więc świetną okazję do tego, aby nawiązać kontakt ze swoimi idolami, czy choćby po prostu zobaczyć ich na żywo.

 

Event został podzielony na kilka stref, a każda z nich była związana z konkretną tematyką. Były nimi:

  • Music Zone, tu swoimi występami zachwycały gwiazdy branży muzycznej, takie jak Artur Rojek, O.S.T.R., Dawid Kwiatkowski, Szaszan, K2 feat Buka, Letni Chamski Podryw, Domowe Melodie, Chwytak, Call The Sun, czy Rita Pax.
  • Food Zone, ­była to strefa poświęcona tym, którzy wyznają słynną zasadę "przez żołądek do serca". W tym miejscu mogliście spotkać Piotra Ogińskiego z Kocham Gotować i G.F. Darwin.
  • Likes Zone,­ tu królowały wszystkie gwiazdy Festivalu wraz z ludźmi internetu. Nie lada gratka dla tych, którzy marzyli o odbyciu rozmowy, czy zrobieniu sobie zdjęcia ze swoim idolem.
  • Fashion Zone, strefa pokazów mody z udziałem m.in. Michała Zielińskiego, Michała Starosta, a nawet blogerek modowych Maffashion.
  • Game Zone, wśród atrakcji byli również profesjonalni gracze komputerowi, a także osoby zajmujące się na co dzień rozwijaniem sportu elektronicznego. Amatorzy zmagań toczących się w wirtualnej rzeczywistości, którzy liczyli na dobrą rozrywkę ­nie zawiedli się. Przygotowane zostały dla nich bowiem liczne stanowiska w specjalnie utworzonej Strefie Gier. Tam mogli oddać się niewątpliwej przyjemności rywalizowania z innymi uczestnikami imprezy, w ramach takich tytułów, jak m.in. League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, FIFA 16, czy Symulator F1.

 

Do dyspozycji odwiedzających były także gwiazdy w osobach Gimpera, Manadzio, Piotra 'IZAKA' Skowyrskiego, Cyber Mariana, Naruciaka, KapitanAlien, Kubson1992, Tivolt, JcobPlay, EvarezTP, MissKremów,a GrabaGra, Hogaty, czy Śmiechawa TV. Warto dodać, że wymienieni zmierzyli się w specjalnym meczu pokazowym League Of Legends ­POJEDYNKU GWIAZD. Prawdziwą wisienką na torcie był jednak Turniej League of Legends z pulą nagród w wysokości 10,000 złotych. Cztery tury kwalifikacyjne, które odbywały się we wrzesniu, wyłoniły osiem najlepszych zespołych. Te z kolei mogły zmierzyć się ze sobą w Fazie Finałowej, a to wszystko na oczach podekscytowanych kibiców. Wśród uczestników znajdowały się takie formacje, jak Czas Rozliczeń, Kogut Jankosa, czy Not Good Anymore. Nie zabrakło również znanych graczy i postaci związanych z LOL'em. Swoją obecnością zaszczycili imprezę PukiStyle, Overpow, Woolite, Czaru, Jakub "Creaton" Grzegorzewski, czy Fryderyk 'Veggie' Kozioł, a więc były trener Team Roccat i obecny ekspert w Studiu Rozgrywek LCS Polsatu Sport.

 

Główna nagroda w wysokości 7,000 złotych powędrowała zasłużenie do rąk drużyny Czas Rozliczeń, która po dwóch bardzo dobrych spotkaniach i m.in. dzięki widowiskowo grającemu Woolite'owi, uplasowała się na pierwszej lokacie. Spotkania komentowali znani z transmisji LCS Europe w Polsat Sport News Dominik "Nero Integrate" Dąbrowski oraz Arkadiusz "Radjo_Log" Popiel.