LM: Bayern nie dał rady w Londynie, Arsenal wraca do gry!

W największym hicie trzeciej serii gier Ligi Mistrzów, Robert Lewandowski i jego Bayern nie sprostali Arsenalowi w Londynie, który potrzebował tego zwycięstwa jak tlenu. Kanonierzy wykazali się wielką cierpliwością i mieli dużo szczęścia, bo to goście prowdzili grę. Gole zdobyli Giroud i Oezil. W innych spotkaniach niesamowity thriller stworzyły Bayer i AS Roma, zaś Barcelona wygrała w Borysowie.

Piłkarska Europa ostrzyła sobie zęby na hit w Londynie i z pewnością się nie zawiodła. Po arcyciekawym spotkaniu, przewadze Bayernu, kapitalnych paradach obu bramkarzy ostatecznie to gospodarze wygrali 2:0 i wrócili do gry. Robert Lewandowski zmarnował co najmniej dwie dogodne sytuacje, które teoretycznie powinien wykorzystać "z zamkniętymi oczami". Tak się jednak nie stało, a gole dla gospodarzy w końcówce zdobywali Olivier Giroud i Mesut Oezil.

Portugalskie media: Lewandowski zasługuje na finałową trójkę

Mimo wielu emocji na The Emirates, nic nie mogło się równać z intensywnością i dramaturgią spotkania na BayArena. Bayer po dwudziestu minutach prowadził 2:0, by na dwadzieścia minut przed końcem... przegrywać 2:4. Roma podniosła się w wielkim stylu, jednak tylko po to, by w ciągu ostatnich ośmiu minut... stracić dwa gole! Niesamowite zwroty akcji, prawdziwy thriller w Leverkusen i ostatecznie wysoki remis 4:4!

W pozostałych meczach spokojne zwycięstwo po dwóch golach Ivana Rakiticia zanotowała Barcelona, która pojechała do Borysowa zagrać z BATE. Chelsea wciąż nie zachwyca, a wyjazd do Kijowa gdzie mierzyła się z liderem grupy zakończył się bez bramek. Zwycięstwa na własnych boiskach zanotowały FC Porto, Valencia i Zenit. Punktami z Bayernem zrównał się także Olympiakos, który wygrał w Zagrzebiu.