PGNiG Superliga: Vive rozgromiło Azoty

Piłka ręczna

W spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zmierzyli się z KS Azotami Puławy. Konfrontacja zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem mistrzów Polski 41:28.

Początek meczu mógł wskazywać, że kielczanie są zmęczeni rywalizacją w Lidze Mistrzów. po 7. minutach gospodarze przegrywali 3:6 i trener Vive Talant Dujszebajew poprosił o czas. Po reprymendzie trenera mistrzowie Polski wrócili do gry, szybko odrobili straty i po kontrataku zakończonym trafieniem Ivana Čupića wyszli na prowadzenie 10:9. W 20. minucie gry z powodu urazu parkiet musiał opuścić Krzysztof Lijewski. Gospodarze prowadzili już wówczas 14:10 i utrzymali przewagę do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 19:15.

Puchar EHF: Górnik Zabrze i Azoty Puławy poznały rywali

Początek drugiej połowy meczu właściwie przesądził o wyniku tej konfrontacji. W pierwszych dziesięciu minutach goście rzucili zaledwie jedną bramkę, gospodarze zaś sześć i pewnie prowadzili 24:15. W końcówce meczu już tylko powiększali przewagę i pewnie wygrali 41:28.

Vive Tauron Kielce - Azoty Puławy 41:28 (19:15)

Najwięcej bramek: dla Vive - Ivan Cupic 6, Tobias Reichmann, Karol Bielecki, Mateusz Jachlewski, Manuel Strlek po 5; dla Azotów - Nikola Prce 7, Robert Orzechowski, Rafał Przybylski, Paweł Grzelak, Piotr Masłowski po 3 .