PGNiG Superliga: Zdecydowane zwycięstwo mistrzyń Polski

Piłka ręczna

W szlagierowym spotkaniu 7. kolejki PGNiG Superligi kobiet piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin zmierzyły się we własnej hali z Metraco Zagłębiem Lubin. Konfrontacja zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem aktualnych mistrzyń Polski 30:22.

Od początku spotkania obie drużyny starały się grać szybko, co ujemnie odbiło się na skuteczności. Szczególnie szczypiornistki Zagłębia miały problemy ze zdobywaniem bramek, w efekcie po dwudziestu minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 7:4 dla gospodyń. Podopieczne Bożeny Karkut próbowały gonić wynik, ale w 22. minucie Sanja Premovic nie wykorzystała rzutu karnego, a po chwili bramkę zdobyła Małgorzata Rola (9:5). W kolejnej akcji Rola trafiła w słupek, ale Joanna Szarawaga zdołała dobić ten rzut. Cztery minuty przed końcem pierwszej części gry było już 11:5, po trafieniu Alesi Mihdaliovej. Wówczas nastąpił moment przestoju gospodyń: trzy bramki stracone w zaledwie dwie minuty. Wynik po pierwszej połowie na 12:9 trafieniem z rzutu karnego ustaliła Żana Marić.

Puchar EHF: Górnik Zabrze i Azoty Puławy poznały rywali

Na początku drugiej odsłony przyjezdne zdołały wyrównać (12:12), ale podopieczne Sabiny Włodek znów poderwały się do walki. Mistrzynie Polski najpierw odskoczyły na dwie bramki (16:14 w 39. minucie), a później już tylko powiększyły przewagę. Na dziesięć minut przed końcem meczu wynik był już właściwie przesądzony. Jessica Quintino dała wówczas lubliniankom prowadzenie 24:16, a taki wynik wyraźnie podciął rywalkom skrzydła.

Gospodynie pewnie utrzymywały przewagę po trafieniach Małgorzaty Roli (25:17), Marty Gęgi (26:18 - z karnego) i Alesi Mihdaliovej (27:18), a w końcówce były bliskie powiększenia dystansu do dziesięciu bramek. Ostatecznie wygrały 30:22, a wynik ustaliła w końcowych sekundach Żana Marić. To było 11. trafienie tej zawodniczki, ale jej dobra postawa nie wystarczyła do nawiązania wyrównanej walki z Selgrosem.

Selgros Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 30:22 (12:9)