Lewandowski w ostatnich tygodniach jest w świetnej formie i imponuje skutecznością. To on przyciąga uwagę wszystkich rywali. "Po pierwsze, by przeciwstawić się mu to my musimy być przy piłce. Trzeba być przebiegłym, bo w polu karnym jest znakomity ze względu na swoją technikę, wykończenie akcji, poruszanie się. Będziemy potrzebować doświadczenia Laurenta Koscielny'ego i Pera Mertesackera w tym względzie, bo to będzie jedna z najważniejszych rzeczy tego wieczora" - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Wenger.

 

Złota Piłka FIFA: Ronaldo, Messi i Lewandowski na liście 23 nominowanych

 

Arsenal, który będzie gospodarzem wtorkowej konfrontacji, przegrał oba dotychczasowe spotkania w grupie F - z Olympiakosem Pireusem oraz Dinamo Zagrzeb - i zamyka stawkę. Zdaniem szkoleniowca Bayernu Josepa Guardioli zadziała to na korzyść "Kanonierów", którym kolejna porażka może bardzo poważnie utrudnić szanse na awans do fazy pucharowej.

 

"W tej sytuacji to zaleta. Muszą wygrać. Tego typu piłkarze są w stanie wówczas zagrać najlepiej, jak tylko potrafią. Nie mogę się spodziewać niczego innego jak zespołu, który będzie walczył przez 90 minut. To ich ostatnia szansa. W życiu, gdy ją masz, to dajesz z siebie absolutnie wszystko. Musimy być na to przygotowani" - zastrzegł trener ekipy z Monachium.

 

Bayern, z dwoma zwycięstwami na koncie, jest liderem tabeli.