Policzanki po Superpuchar sięgnęły dzięki wygranej 3:0 w Zawierciu. Sztab szkoleniowy był zadowolony z tego, co na parkiecie zaprezentowały zawodniczki. – To początek sezonu, jeszcze sporo aspektów gry wymaga poprawy, ale w meczu z Atomem pokazaliśmy się z dobrej strony – ocenił Giuseppe Cuccarini, szkoleniowiec Chemika.

 

Siła Atomu Trefla w meczu z Developresem


W miniony weekend obie drużyny rozegrały pierwsze mecze w ORLEN Lidze. Chemik pewnie pokonał Pałac Bydgoszcz 3:0. Trener Cuccarini dał szanse zaprezentowania swoich umiejętności wszystkim 14 siatkarkom. – To mit, że nie jestem zwolennikiem rotacji w składzie. Kiedy tylko jest okazja, staram się dać pograć wszystkim siatkarkom. Cieszę się, że w meczu z Pałacem wystąpiła każda zawodniczka. W mojej ocenie dziewczyny zagrały dobrze – dodaje Włoch.


Solidnie sezon ligowy rozpoczął również zespół z Sopotu. Atom pewnie pokonał Develepros SkyRes Rzeszów 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu uznano Maret Balkestien Grothues. Holenderka zdobyła 15 punktów (57 procent skuteczności w ataku). Do gry spokojnie wprowadzana jest również wracająca po kontuzji Katarzyna Zaroślińska. Atakująca pojawiła się na parkiecie w drugim secie. Zdobyła osiem punktów (53 procent skuteczności w ataku). Zagrała znacznie lepiej od Anny Miros, która wybiegła w pierwszej szóstce (4 punkty, 15 procent skuteczności w ataku).


Początek środowego spotkania w Azoty Arenie o godzinie 18. Dla kibiców z Polic podstawione zostaną darmowe autobusy, które ruszą o godzinie 16:30 z przystanku Police Rynek. Kursy powrotne 20 min po zakończeniu meczu.

 

W drugim spotkaniu KSZO Ostrowiec Św. zmierzy się z Tauronem MKS Dąbrową Górniczą. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie drużyna gości, która w poprzedniej kolejce pokonała 3:2 BKS Aluprof Bielsko-Biała. Drużyna KSZO przed sezonem przeszła prawdziwą rewolucję. Już wymiana połowy kadry byłaby bardzo znacząca, a w Ostrowcu Św. z poprzedniego składu nie został nikt. Do drużyny przyszło wiele młodych zawodniczek, które dopiero uczą się grania ze sobą. W składzie MKS są za to doświadczone siatkarki, nawet reprezentantki kraju: Karolina Różycka, Kamila Ganszczyk, czy Eleonora Dziękiewicz.


Transmisja spotkania Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot od 18:00 w Polsacie Sport. Od 20:00 będzie można zobaczyć spotkanie KSZO Ostrowiec Św. - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.