LE: Zwycięstwa Napoli i Dortmundu, czerwona kartka Jędrzejczyka

Najsilniejsi grupowi rywale Legii i Lecha spisali się w kratkę: Napoli potwierdziło swoją dominację w grupie D i wygrało kolejny mecz, tym razem z Midtjylland 4:1. Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Bazylei, gdzie miejscowi polegli z Belenenses 1:2. Swój mecz wygrała Borussia Dortmund, zaś pierwszą bramkę pod wodzą Jurgenna Kloppa zdobył Liverpool. Dwie żółte kartki w spotkaniu z PAOK zobaczył reprezentant Polski, Artur Jędrzejczyk.

Trwa pokaz siły Napoli w Lidze Europy. Włoski zespół po raz kolejny oszczędził kilka gwiazd, a z rywalizacji wyszedł bez szwanku. Błękitni prowadzili w Danii 3:0 już po 40 minutach, a gospodarzy stać było wyłącznie na bramkę honorową. W końcówce wynik ustalił Gonzalo Higuain, który - podobnie jak w Warszawie - był dziś tylko rezerwowym. W podstawowym składzie gości zabrakło także Marka Hamsika i Lorenzo Insigne, ale do efektownego zwycięstwa wystarczył popis Manolo Gabbiadiniego. Do dubletu Włocha swoje cegiełki dołożyli Jose Callejon i wspomniany Higuain, a Napoli zgarnęło dotychczas komplet punktów w trzech meczach.

Sensacja stała się faktem! Rezerwowi załatwili Lechowi zwycięstwo z Fiorentiną

Zupełnie inny występ zanotował zespół FC Basel, który jest w tym sezonie prawdziwym katem Lecha Poznań. Mistrz Szwajcarii tym razem uległ na Stadionie św. Jakuba portugalskiemu Belenenses 1:2, mimo że był na prowadzeniu po kwadransie gry i trafieniu Michaela Langa. Bohaterem gości został napastnik Luis Leal, który najpierw wyrównał stan meczu strzałem z powietrza, po czym wypracował zwycięskiego gola reprezentantowi Wysp Zielonego Przylądka, Kucy. Ten rezultat w połączeniu z niespodzianką we Florencji kompletnie wywrócił hierarchię w grupie I.

Czwartkowe zmagania rozpoczynał pojedynek azerskiej Gabali z Borussią Dortmund. Zgodnie z zapowiedziami to przyjezdni wracają ze wschodu Europy z łupem, a wszystkie trzy bramki dla ubranych na żółto zawodników Thomasa Tuchela zdobył nie kto inny, jak Pierre-Emerick Aubameyang. Na trzydzieści ostatnich minut na boisku pojawił się Łukasz Piszczek, który zastąpił Matsa Hummelsa. Swoją pierwszą bramkę swojego nowego zespołu mógł świętować z kolei były menedżer Borussii, Jurgen Klopp. Radość była jednak połowniczna, bowiem trafienie Emre Cana dała tylko remis, nawet mimo całej drugiej połowy w przewadze. Wcześniej wynik po fantastycznym opanowaniu piłki otworzył napastnik gości, Marko Dević.

Remis Legii, który… nic nie daje

Zawiódł także inny reprezentant Premier League, Tottenham. Koguty co prawda wyszły na prowadzenie w Brukseli, jednak to Anderlecht wrócił do gry i zgarnął trzy punkty po przejęciu prowadzenia. Na trafienie Christiana Eriksena z czwartej minuty odpowiedzieli Guillaume Gillet i Stefano Okaka. W innych ciekawszych meczach Lazio ograło 3:1 Rosenborg, Partizan Belgrad uległ 0:2 Athletikowi Bilbao, zaś bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek Fenerbahce z Ajaksem. W kadrze na ten mecz nie znalazł się Arkadiusz Milik.

Innym polskim, niestety przykrym akcentem była czerwona kartka Artura Jędrzejczyka. Obrońca Krasnodaru zobaczył drugą żółtą kartkę w samej końcówce bezbramkowo zremisowanego przez jego zespół meczu z PAOK. Z kolei w pojedynku na jednym z najcieplejszych krańców Europy cypryjski APOEL ograł 2:1 grecki Asteras Trypolis - asystę przy golu dającym zwycięstwo gospodarzom zaliczył były pomocnik Lecha Poznań i Wisły Kraków Semir Stilić, a chwilę później na boisku pojawił się Mateusz Piątkowski.