Giganci siatkówki: Cuprum Lubin - Galatasaray Stambuł 1:3

W pierwszym sobotnim spotkaniu rozgrywanego w Szczecinie turnieju towarzyskiego "Giganci siatkówki" Cuprum Lubin przegrał z Galatasaray Stambuł 1:3. W zawodach rozgrywanych w szczecińskiej Azoty Arenie biorą udział cztery drużyny. Część zysków ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na szczytny cel: pomoc 13. letniej mieszkance Szczecina, sparaliżowanej po wypadku samochodowym. Transmisje spotkań na sportowych antenach Polsatu.

W pierwszym dniu towarzyskiego turnieju w Szczecinie Siatkarze Cuprum Lubin wygrali z belgijskim Noliko Maaseik 3:1, a PGE Skra Bełchatów wygrała z Galatasaray Stambuł 3:2.

Giganci siatkówki: PGE Skra Bełchatów - Galatasaray Stambuł 3:2

Siatkarze ze Stambułu utrzymywali przewagę przez długą część premierowej odsłony (2:4, 3:8, 4:11). W końcówce podopieczni Gheorghe Cretu zaczęli odrabiać straty (18:19, 23:22). Autowy atak Szymona Romacia dał ekipie z Turcji wyrównujący punkt na 23:23, ale Wojciech Włodarczyk skutecznym atakiem z lewego skrzydła dał w kolejnej akcji piłkę setową ekipie z Lubina. Seta zakończył efektownie, bo asem serwisowym, Szymon Romać. W drugiej partii siatkarze Cuprum długo utrzymywali przewagę, później rywale wyrównali (17:17), a końcówka przebiegła tym razem po myśli graczy Galatasaray. Zepsuta zagrywka Szymona Romacia przyniosła im piłkę setową, Romać w następnej akcji zrehabilitował się skutecznym atakiem z prawego skrzydła, ale w kolejnej Turcy zakończyli seta atakiem Yasina Aydina.

Trzecia odsłona znów dla Galatasaray, ale tym razem po walce na przewagi. Grzegorz Łomacz przestrzelił zagrywkę dając rywalom piłkę setową (23:24), lubinianie obronili się w następnej akcji, ale później punktował już tylko Liberman Agamez. Kolumbijczyk najpierw zaskoczył przyjmujących Cuprum efektowną kiwką, a następnie skutecznie zaatakował po skosie z lewego skrzydła. Czwartą partię efektownie rozpoczęli zawodnicy Cuprum, którzy mieli cztery oczka zaliczki na pierwszej przerwie technicznej, a asami serwisowymi popisali się Szymon Romać (5:3) i Robert Täht (8:4). Jeszcze na drugiej przerwie podopieczni Gheorghe Cretu mieli trzy oczka zaliczki, ale drużyna ze Stambułu zdołała jednak odrobić straty (16:16), po skutecznym ataku Libermana Agameza i wyjść na prowadzenie po asie serwisowym tego zawodnika w kolejnej akcji. Końcówka znów dla Galatasaray, a decydujące punkty zdobył Liberman Agamez.

Obok sportowej rywalizacji, głównym celem imprezy jest charytatywna pomoc potrzebującym. W tym roku „Giganci siatkówki” wesprą Zuzę Czachurę. Trzynastolatka ze Szczecina jest sparaliżowana po wypadku samochodowym. Szansą na powrót do zdrowia jest długotrwała i kosztowna rehabilitacja. Kibice siatkówki mają więc okazję wspomóc Zuzę, przy okazji zobaczyć ciekawą imprezę w gwiazdorskiej obsadzie.