Gol Lewandowskiego, bramkowy powrót Robbena i mistrzowie dramaturgii z Leverkusen

Kolejny gol Roberta Lewandowskiego, powrót na boisko Arjena Robbena okraszony bramką oraz kolejny wielki thriller w wykonaniu Bayeru Leverkusen, w którym swoją rolę odegrał Sebastian Boenisch - to najważniejsze wydarzenia sobotniej serii gier w Bundeslidze.

Pep Guardiola przyznał, że skoro Arjen Robben czuje się na siłach, to nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawił się na boisku już w sobotnim meczu przeciwko FC Koeln. Mało kto mógł się jednak spodziewać, że Holender znajdzie się w wyjściowym składzie! Raczej mogliśmy się spodziewać, że dostanie kilkanaście minut w drugiej połowie.

Gwiazda Manchesteru United nazistą?!

Bayern rozpoczął w bardzo ofensywnym zestawieniu, gdyż od pierwszej minuty na murawę wybiegli Robert Lewandowski, Douglas Costa, Kingsley Coman, Thomas Mueller i właśnie Robben. I to właśnie ten ostatni zdobył bramkę na 1:0. Po chwili wykonał swoją tradycyjną "cieszynkę" i zameldował kibicom "Arjen właśnie wrócił". Przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Arturo Vidal. W drugiej części swojego gola strzelił także Lewandowski (13-sty gol w sezonie), a wynik na 4:0 ustalił Mueller. To było 1000. zwycięstwo Bayernu w Bundeslidze!

Bayer Leverkusen specjalizuje się ostatnio w piłkarskich thrillerach. Najpierw w środku tygodnia "Aptekarze" prowadzili z Romą 2:0, by przegrywać 2:4 i ostatecznie zremisować 4:4. Poziom dramaturgii z Ligi Mistrzów przenieśli także na boiska ligowe. Na ich stadion przyjechał VfB Stuttgart - z Przemysławem Tytoniem w bramce - i po 44. minutach gry prowadził 2:0, a po godzinie - 3:1. Później jednak do siatki trafili Sebastian Boenisch oraz Javier Hernandez, a w końcówce zwycięskiego gola strzelił Mehmedi.

Zaskakująco wysoko przegrało także FSV Mainz, które uległo Werderowi Brema 1:3. Bardzo długo męczył się za to wicemistrz kraju VfL Wolsburg. "Wilki" zdobyły zwycięską bramkę dopiero w 78. minucie starcia z Darmstadt.

Wyniki:

Bayern - FC Koeln 4:0 (Robben 35, Vidal 40, Lewandowski 62, Mueller 77 [rz.k.])
Darmstadt - VfL Wolfsburg 0:1 (Caligiuri 78)
Hannover - Eintrach Frankfurt 1:2 (Klaus 51 - Stendera 57, 65)
Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 4:3 (Bellarabi 57, Boenisch 70, Hernandez 71, Mehmedi 89 - Harnik 50, Didavi 54, Rupp 60)
FSV Mainz - Werder Brema 1:3 (Muto 90 - Ujah 39, 44, Bartels 45+3)
Ingolstadt - Hertha 0:1 (Weiser 10)