Grosicki wykorzystuje kolejną szansę. Gol Polaka dał remis!

Trzecie trafienie Kamila Grosickiego w Ligue 1! Polski skrzydłowy pojawił się na boisku w 51. minucie meczu z Lorient przy stanie 0:1 i zdobył gola na wagę remisu. Goście wykorzystali grę w przewadze i urwali punkt na trudnym terenie, gdzie Lorient w tym sezonie było wyjątkowo groźne.

Kamil Grosicki wciąż nie potrafi wywalczyć sobie stałego miejsca w podstawowym składzie Rennes, jednak wykorzystał kolejną szansę po wejściu na boisko. Polak pojawił się na boisku w 51. minucie zmieniając Ludovica Baala, w momencie gdy jego zespół przegrywał 0:1. W 67. minucie obrońca gospodarzy, Lamine Kone ujrzał drugą żółtą kartkę na przestrzeni pięciu minut, a goście mogli zaryzykować o powalczyć o punkty.

Gol Lewandowskiego, bramkowy powrót Robbena i mistrzowie dramaturgii z Leverkusen

Bramka wyrównująca nadeszła już dwie minuty później, a zdobył ją właśnie "Grosik"! Polak zakręcił "rogala" z rzutu wolnego, a do zweryfikowania gola potrzebna była technologia goal line. To już trzecie trafienie trafienie Polaka w Ligue 1 po tym, jak w efektowny sposób pokonywał golkiperów Montpellier i OSG Nice. Wynik meczu się już nie zmienił, a siły na koniec meczu się wyrównały: drugą żółtą kartkę obejrzał Giovanni Sio. Po tym rezultacie oba zespoły sąsiadują w tabeli w środku stawki: Rennes jest siódme, zaś Lorient ósme z punktem straty.

Lorient - Rennes 1:1