Real górą w Vigo. Królewscy samodzielnym liderem!

Rewelacja ligi hiszpańskiej Celta Vigo uległa na własnym terenie Realowi Madryt 1:3 i tym samym poniosła pierwszą porażkę w tym sezonie La Liga. Zwycięstwo stołecznej ekipie zapewnili Cristiano Ronaldo i Danilo, którzy na listę strzelców wpisali się w pierwszej połowie oraz Marcelo, który w doliczonym czasie gry pokonał bramkarza miejscowych.

Ambitnie grająca Celta odpowiedziała na bramki Ronaldo i Danilo w 85. minucie. Gola kontaktowego dla zespołu z Vigo z dystansu w fenomenalnym stylu strzelił Nolito, łączony ostatnio z największymi klubami Europy - gospodarze znowu odzyskali nadzieje na korzystny rezultat. Miejscowi zdołali pokonać Keylora Navasa grając w osłabieniu, po tym jak w 57. minucie Gustavo Daniel Cabral został ukarany drugą żółtą kartką.

Nic jednak z tego. Dzieła znieszczenia w 95. minucie dokonał brazylijski obrońca Marcelo, który przypieczętował wygraną przyjezdnych ze stolicy. Dla Celty Vigo porażka z Realem Madryt była pierwszą w sezonie. Królewscy dzięki zainkasowaniu trzech punktów mają na koncie 21 „oczek” i są liderem hiszpańskiej ekstraklasy. Madrycki zespół w tej kampanii pozostaje nadal niepokonany.

Jeżeli FC Barcelona pokonał w niedzielę Eibar zrówna się punktami z drużyną prowadzoną przez Rafaela Beniteza.

Celta Vigo - Real Madryt 1:3 (0:2)

Bramki: Nolito (85') - Ronaldo (8'), Danilo (23'), Marcelo (90+5')