Polak triumfuje w Wiedniu! Trzynasty tytuł Kubota w deblu

Łukasz Kubot i brazylijski tenisista Marcelo Melo pokonali rozstawionych z "dwójką" Brytyjczyka Jamie'ego Murraya i Australijczyka Johna Peersa 4:6, 7:6 (7-3), 10-6 w finale halowego turnieju ATP w Wiedniu (pula nagród 1,745 mln euro). To 13. tytuł Polaka w deblu.

W drugim secie Kubot i Melo przegrywali 2:4, ale zapisali na swoim koncie trzy kolejne gemy, a do remisu w całym meczu doprowadzili po wygranej w tie-breaku. Całe spotkanie trwało godzinę i 32 minuty.

WTA Finals: Halep lepsza od debiutującej Pennetty

33-letni lubinianin zanotował 13. w karierze, a czwarty w tym sezonie, triumf w grze podwójnej w turniejach uwzględnianych w zestawieniu ATP. Każdy z tegorocznych sukcesów odniósł z innym partnerem. W stolicy Austrii zwyciężył także w 2009 roku, w parze z Austriakiem Oliverem Marachem.

W ćwierćfinale debla w Wiedniu wyeliminowany został Marcin Matkowski, który w parze z Serbem Nenadem Zimonjicem tworzyli duet numer trzy. Rundę wcześniej w grze pojedynczej odpadł Jerzy Janowicz.

Wynik finału gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia) - Jamie Murray, John Peers (W. Brytania, Australia, 2) 4:6, 7:6 (7-3), 10-6