Przełamanie w najlepszym momencie. Tyne-wear derby dla Sunderlandu!

Zespół Czarnych Kotów do jednego ze swoich najważniejszych spotkań każdego roku w Premier League przystępował jako zespół bez choćby jednego zwycięstwa. Piłka nożna lubi jednak takie scenariusze: Sunderland przełamał się z orkiestrą, bowiem rozbił odwiecznego rywala, Newcastle aż 3:0. Tyne-wear derby dla Sama Allardyce'a i spółki!

Sunderland od początku sezonu okupował strefę spadkową Premier League i ligowych punktów potrzebował jak tlenu. Pojedynek zespołów z samego dna tabeli był jednak jednym z bardziej elektryzujących tego weekendu: derby południowego wschodu zwane również Tyne-wear derby są jednymi z najważniejszych w Anglii. Ostatnie pięć spotkań padło łupem Czarnych Kotów, a dzisiejsze ewentualne zwycięstwo oznaczałoby dopiero pierwszy ligowy triumf w bieżącej kampanii. Tradycji stało się zadość: Newcastle mimo ostatniego przełamania i niezwykle efektownego zwycięstwa nad Norwich aż 6:2, czterech bramek Gigi Wijnalduma dzisiaj dostało lekcję futbolu od Sama Allardyce'a i jego zespołu.

Londyńskie potęgi na przeciwnych biegunach. Pechowa Chelsea i szczęśliwy Arsenal

Pierwsza połowa nie obfitowała co prawda w podbramkowe sytuacje, jednak zawrzało w samej końcówce. Prostopadłą piłkę dostał Steven Fletcher, który był nieco szybszy od ścigającego się z nim Fabricio Colocciniego - ten odepchnął rywala i sprokurował jedenastkę. Argentyńczyk ukarany został także czerwoną kartką, więc kara dla Newcastle była podwójna, a strata o tyle bolesna, że prawdopodobnie do piłki zdążyłby golkiper Srok, Rob Elliot. Karnego na gola zamienił Adam Johnson, a perspektywy na drugą połowę nie były dla gości zbyt obiecujące.

Po zmianie stron grający w przewadze gospodarze złapali większy luz i zwiększali swoją przewagę. W 65. minucie wynik podwyższył obrońca gospodarzy, Billy Jones. Cztery minuty przed końcem spotkania wynik ustalił Steven Fletcher po niemal perfekcyjnie rozegranym kontrataku. Sunderland wygrał po raz pierwszy w bieżącym sezonie i wreszcie odbił się od dna. Oba zespoły sąsiadują w tabeli zajmując kolejno 18. i 19. miejsca.

Sunderland - Newcastle 3:0 (1:0)