Urban: Zawsze będę wracał do Warszawy z dużą przyjemnością

Po skromnej wygranej 1:0 nad Legią Warszawa, drużyna z Poznania przełamała fatalną passę i w końcu zdobyła komplet punktów. Trener "Kolejorza" Jan Urban nie krył radości po trumfie nad swoimi byłymi podopiecznymi.

- Wydaje mi się, że zobaczyliśmy jak na polską ligę dobry hit, bo tak o tych spotkaniach się mówi. Było dużo sytuacji, ciekawych interwencji bramkarzy. Być może Legia miała ich troszeczkę więcej, ale my też takowe mieliśmy. W drugiej połowie, gdy Legia nas przycisnęła, dobrze rozpoczynaliśmy kontry, ale podejmowaliśmy złe decyzje, mogliśmy to rozegrać dużo lepiej - powiedział Urban.

Czerczesow: Nie mam pretensji do zawodników

Trener poznaniaków wspomniał również o najlepszym snajperze rywala, który jednak tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Warto wspomnieć, że przed spotkaniem zaiskrzyło na linii Urban - Nikolić. Szkoleniowiec zarzucił Węgrowi, że ten strzela gole tylko słabym przeciwnikom. - Nikolić jest znakomitym zawodnikiem, przez przypadek nikt nie strzela tyle bramek. Niech gra i strzela dla Legii, a odczepi się od Lecha. Nasza odprawa trwała jedenaście minut, a dodatkowe osiem było o Nikoliciu. Pierwsze podanie zawsze jest do niego, on piłkę przyjmuje będąc od razu blisko stopera. Dziś tych długich piłek nie było, bo wiedzieliśmy że tak będzie i udało nam się je wyłączyć - stwierdził trener Lecha Poznań.