Geis ukarany za brutalny faul. Absencja i 15. tys euro grzywny

Johannes Geis z Schalke w brutalny sposób potraktował Andre Hahna z Borussii Moenchengladbach, skutkiem czego skrzydłowy gości będzie musiał pauzować co najmniej do końca roku. Defensywny pomocnik Schalke z miejsca ujrzał czerwoną kartkę, jednak federacja postanowiła dodatkowo go ukarać: będzie musiał pauzować pięć spotkań i zapłacić 15 tys. euro grzywny.

Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć. To był bardzo brzydki faul, jest mi z tego powodu bardzo przykro. Mogę tylko przeprosić Andre, jego otoczenie i wszystkich kibiców - to nie powinno się zdarzyć. Coś takiego nigdy mi się nie zdarzyło, zdrowie sportowca jest czymś priorytetowym. Przeprosiłem już osobiście Andre i pozostanę z nim w kontakcie podczas rehabilitacji.

Dramat polskiego pomocnika! Wilk ma ten sezon z głowy?

Geis napisał oświadczenie, w którym ustosunkował się do sytuacji. Jego brutalne wejście spowodowało złamanie jednej z kości piszczelowych i uszkodzenie łękotki, więc zarówno kontuzja, jak i rehabilitacja będą bardzo skomplikowane. Szczęściem w nieszczęściu Hahna jest fakt, że cała sytuacja mogła skończyć się dużo poważniej.

Hahn pojawił się na boisku w 74. minucie, jednak już kilka minut później musiał awaryjnie został zniesiony z boiska. Jego Borussia okazała się lepsza od Schalke 3:1, a bramki zdobywali Lars Stindl, Raffael, Julian Korb i Anreas Christensen - ten ostatni trafił do własnej bramki, dając gościom trafienie honorowe. Tym samym uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów wygrał piąty mecz z rzędu i zbliża się do strefy europejskich pucharów. Schalke jest trzecie z 19 punktami.