Mistrzowie Polski nadal w grze o Puchar Kontynentalny

Hokeiści mistrza Polski GKS Tychy pokonali na własnym lodowisku brytyjski zespół Coventry Blaze 3:2 (0:1, 0:0, 3:1) w ostatnim meczu turnieju grupy C drugiej rundy Pucharu Kontynentalnego i awansowali do kolejnej fazy.

We wcześniejszym niedzielnym meczu rumuńska Dunarea Galati wygrała z sersbkim Partizanem Belgrad 10:1 (1:0, 4:1, 5:0). Rumuni zajęli trzecie miejsce w zawodach, Serbowie - czwarte, ostatnie.

Canadiens pobili rekord NHL

Tyszanie we wcześniejszych spotkaniach wygrali z Partizanem 26:0 (8:0, 5:0, 13:0) i Dunareą Galati 8:3 (4:0, 1:2, 3:1), a Coventry pokonało Dunareę 7:2 (2:0, 3:0, 2:2) i Partizana 12:1 (2:1, 5:0, 5:0).

Ostatni mecz turnieju obfitował w mnóstwo walki, nie zawsze zgodnej z przepisami. Pierwsze kary sędzia orzekł już po zachowaniu zawodnikow przed rozpoczęciem gry.

Drużyna z Coventry, mająca w składzie hokeistów z USA i Kanady, była wspierana z trybun przez ok. 200-osobową grupę kibiców, którzy po pierwszej tercji mieli powody do radości.

Sympatyków mistrza Polski było 10 razy więcej. W drugiej tercji ich nerwy zostały wystawione na dużą próbę, bowiem tyszanie atakowali, mieli przewagę, nękali bramkarza z daleka i z bliska, ale wynik się nie zmienił.

Po 52 sekundach trzeciej tercji goście podwyższyli prowadzenie po szybkiej akcji. Otuchę w serca fanów GKS wlał w 46. minucie Mateusz Bryk, dobijając obroniony strzał Josefa Vitka.

Jeszcze ciekawiej zrobiło się niespełna 10 minut przed końcem, po wyrównującej bramce Jakuba Witeckiego.

"Iskrzyło" między hokeistami obu zespołów na tafli, a także poza nią.

Tyszanie sprawiali wrażenie mających więcej sił, nacierali i w 55. minucie prowadzenie dał im Radosław Galant przy asyście Witeckiego.

Brytyjczycy w ostatniej minucie wycofali bramkarza, jednak nie zdołali odwrócić losów rywalizacji.

Obsada tyskiego turnieju była dwukrotnie zmieniana. Najpierw miał zagrać zwycięzca zawodów pierwszej rundy - CSKA Sofia. Bułgarzy jednak z powodu problemów finansowych wycofali się z rywalizacji. Zastąpił ich mistrz Turcji - Zeytinburnu Stambuł, a ostatecznie przyjechał mistrz Serbii Partizan Belgrad, który był trzeci w turnieju 1. fazy.

GKS w następnej rundzie trafi do półfinałowej grupy E z białoruskim Szachtiorem Soligorsk, francuskim Rouen Dragons i HK Kremenczuk z Ukrainy. Gospodarzem zawodów 20-22 listopada będa Francuzi. Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych ekip zaplanowano na 8-10 stycznia 2016.

W poprzednim sezonie w Pucharze Kontynentalnym grała drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok, która w turnieju 3. rundy zajęła czwarte, ostatnie miejsce. Puchar zdobył mistrz Białorusi Nioman Grodno po wygranej z niemieckim Fischtown Pinguins Bremerhaven 6:2.

Hokeiści GKS Tychy wywalczyli w minionym sezonie drugie w historii klubu mistrzostwo kraju. Wygrali finałową rywalizację z JKH GKS Jastrzębie 4-2.

Wyniki GKS Tychy w turnieju II rundy Pucharu Kontynentalnego:

GKS Tychy - Partizan Belgrad 26:0 (8:0, 5:0, 13:0)

Bramki: 1:0 Adam Bagiński (1), 2:0 Jaroslav Hertl (2), 3:0 Bartłomiej Jeziorski (3), 4:0 Kamil Kalinowski (3), 5:0 Adam Bagiński (3), 6:0 Kamil Kalinowski (8), 7:0 maksym Kartoszkin (11), 8:0 Jaroslav Hertl (12, karny), 9:0 Mateusz Bepierszcz (23), 10:0 Jarosław Rzeszutko (25), 11:0 Maksym Kartoszkin (36), 12:0 Mateusz Bepierszcz (37), 13:0 Adam Baginski (39), 14:0 Filip Komorski (45), 15:0 Radosław Galant (46), 16:0 Mikołaj Łopuski (45), 17:0 Jarosław Rzeszutko (47), 18:0 Kamil Kalinowski (48), 19:0 Maksym Kartoszkin (51), 20:0 Bartłomiej Jeziorski (51), 21:0 Filip Komorski (52), 22:0 Filip Komorski (52), 23:0 Bartłomiej Pociecha (3), 24:0 Bartłomiej Pociecha (53), 25:0 Jarosław Rzeszutko (54), Mateusz Bepierszcz (60).

GKS Tychy - Dunarea Galati 8:3 (4:0, 1:2, 3:1)

Bramki: 1:0 Kamil Kalinowski (2), 2:0 Mikołaj Łopuski (4), 3:0 Jakub Witecki (6), 4:0 Mikołaj Łopuski (18), 4:1 Levente Lorincz (26), 5:1 Jarosław Rzeszutko (35), 5:2 Robert Krajci (37), 6:2 Jarosław Rzeszutko (45), 6:3 Szabolcs Szocs (5:2), 7:3 Mateusz Bepierszcz (54), 8:3 Michał Kotlorz (55).

GKS Tychy - Coventry Blaze 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Bramki: 0:1 Jordan Pietrus (3), 0:2 Michael Quesnele (41), 1:2 Mateusz Bryk (46), 2:2 Jakub Witecki (51), 3:2 Radosław Galant (55).