Orlen Liga: Pierwsze zwycięstwo SK bank Legionovii w sezonie

W przedostatnim meczu 3. kolejki Orlen Ligi zmierzyły się SK bank Legionovia i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dla jednych i drugich stawką było pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Kiepską serię przełamały gospodynie.

W poprzednim sezonie dwukrotnie górą były ostrowczanki, wygrywając 3:1 (25:20, 25:14, 18:25, 25:19) i 3:0 (22:25, 16:25, 11:25). Tym razem musiały jednak przełknąć gorycz porażki.

Startuje LM siatkarek. Chemik, Atom i Impel mierzą wysoko

Gospodynie rozpoczęły mecz najlepiej, jak mogły. Prowadziły przez większą część pierwszego seta i wygrały go 26:24. W decydującej akcji Roksana Brzóska nie trafiła w boisko, dając zwycięski punkt dla SK bank Legionovii.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne. Od stanu 13:14 szala przechyliła się jednak na korzyść ich rywalek, które z każdą kolejną piłką powiększały przewagę. Ostatecznie wygrały 25:23. Autorką decydującego punktu była Malwina Smarzek.

W ostatniej partii wyglądało to tak, jakby siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego straciły już nadzieję na korzystny wynik. Gospodynie punktowały raz za razem i zwyciężyły trzeciego seta 25:18, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Orlen Ligi.

SK bank Legionovia – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (26:24, 25:23,25:18)

SK bank Legionovia: Klaudia Alagierska, Iga Chojnacka, Daria Paszek, Malwina Smarzek, Emilia Szubert, Aleksandra Wójcik - Katarzyna Wysocka (libero) - Natalia Gajewska, Klaudia Grzelak, Katarzyna Połeć, Karolina Szymańska

KSZO Ostrowiec: Karolina Bednarek, Roksana Brzóska, Julia Piotrowska, Ewelina Polak, Sandra Szczygioł, Dorota Ściurka - Anna Korabiec (libero) - Angelika Bulbak (libero), Beata Mielczarek, Zuzanna Pieczka, Paulina Szpak