"Prawdopodobnie to był mój najlepszy mecz w życiu" - przyznał Polak w wypowiedzi dla strony internetowej ligi ACB.TBL: Dramatyczna końcówka w Sopocie. Śląsk Wrocław wygrał rzutem na taśmę

 

Najlepszy koszykarz reprezentacji biało-czerwonych we wrześniowych mistrzostwach Europy w ciągu 28 minut trafił cztery z ośmiu rzutów za dwa punkty, sześć z siedmiu za trzy i cztery z pięciu wolnych. Otrzymał aż 36 punktów w klasyfikacji valoration, określającej jakość gry zawodników - także najwięcej w 3. kolejce.

 

Ustanowił przy tym cztery swoje rekordy w lidze hiszpańskiej: pod względem liczby zdobytych punktów (30), zbiórek (8), trafionych "trójek" (6) oraz wskaźnika valoration (36).

 

"Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, zrealizowaliśmy wszystko, co mieliśmy w tym meczu do zrobienia" - skomentował Polak. Jego 30 punktów to o sześć mniej od klubowego rekordu, należącego od ubiegłego sezonu do Niemca Maxi Klebera, grającego obecnie w Bayernie Monachium.

 

Waczyński już drugi raz został uhonorowany tytułem gracza kolejki w rozgrywkach ACB. Poprzednio został w ten sposób wyróżniony po 32. serii spotkań poprzedniego sezonu.

 

Rio Natura Monbus po trzech meczach tegorocznych rozgrywek ma bilans 2-1 i jest szósta w tabeli. UCAM Murcia, której zawodnikiem jest inny reprezentant Polski Tomas Kelati, z dorobkiem 0-3 zajmuje 14. miejsce w 18-zespołowej lidze. Na czele z kompletem trzech zwycięstw są Herbalife Gran Canarai, FC Barcelona, Laboral Kutxa Vitoria i Valencia Basket.