TBL: Wilki postraszyły, ale mistrz wytrzymał napór. Zwycięstwo Stelmetu

Stelmet BG Zielona Góra odniósł kolejne ligowe zwycięstwo i znakomicie wszedł w nowy sezon. King Wilki Morskie Szczecin miały kilka dobrych momentów, jednak ostatecznie tylko postraszyli mistrza i wracają na tarczy. W ofensywnym pojedynku najlepiej odnalazł się Karol Gruszecki, który zakończył spotkanie z 19 punktami.

Dopiero co ekipa Stelmetu musiała rywalizować z FC Barceloną w Lidze Mistrzów, a już musi stawić czoła Wilkom Morskim w ligowych realiach. Drużyna ze Szczecina rozgrywa swój drugi sezon w Tauron Basket Lidze, a apetyty jak wiadomo rosną w miarę jedzenia: Marek Łukomski i jego podopieczni mierzą w tym sezonie w play-offy. Póki co są to jednak obietnice bez pokrycia, bowiem dwie porażki na start sezonu: 81:93 z Energą Czarnymi Słupsk i 70:75 z Siarką Tarnobrzeg nie rokują zbyt obiecująco.

TBL: Dramatyczna końcówka w Sopocie. Śląsk Wrocław wygrał rzutem na taśmę

Dzisiaj "Wilkom" przyszło mierzyć się z mistrzem Polski, więc faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. Stelmet miał szansę przedłużyć imponującą serię bez porażki na własnym parkiecie do 24 spotkań. Goście zaczęli odważnie i w połowie pierwszej kwarty prowadzili trzema oczkami. Goście byli niemal bezbłędni w rzutach z półdystansu i trzymali dystans, jednak różnica jakości dawała o sobie znać wraz z upływającą pierwszą połową. Rozstrzelali się Mateusz Ponitka i Karol Gruszecki, który ostrzeliwał za trzy.

Stelmet osiągnął sporą przewagę na półmetku i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Wysokie prowadzenie nieco jednak rozluźniło szyki zespołu Saso Filipovskiego, wkradło się rozluźnienie i w końcówce meczu Wilki zdołały jeszcze postraszyć, jednak to gospodarze utrzymali bezpieczną przewagę i zakończyli spotkanie 98:92 - wyszło wówczas doświadczenie Łukasza Koszarka i innych ogranych w lidze zawodników gospodarzy. Oba zespoły znajdują się na przeciwnych ligowych biegunach: Stelmet ma komplet zwycięstw i jest na czwartym miejscu, zaś King Wilki Morskie Szczecin jeszcze nie wygrały - zajmują dopiero 15. miejsce.

Stelmet Zielona Góra - King Wilki Morskie Szczecin 98:92

Stelmet Zielona Góra: Karol Gruszecki 19, Dejan Borovnjak 17, Mateusz Ponitka 15, Vlad-Sorin Moldoveanu 11, Dee Bost 10, Łukasz Koszarek 7, Nemanja Djurisic 6, Adam Hrycaniuk 6, Przemysław Zamojski 3, J.R. Reynolds 2, Szymon Szewczyk 2

King Wilki Morskie Szczecin: Frank Gaines 20, Paweł Kikowski 14, Paweł Leończyk 14, Michał Nowakowski 13, Łukasz Majewski 13, Korie Lucious 6, Jakub Garbacz 5, C.J. Aiken 5, Marcin Nowakowski 2