Debiut Bielika, blamaż Arsenalu. Chelsea odpada po pudle Hazarda

Mieszanka doświadczenia z młodością w połączeniu z kontuzjami z początku meczu kompletnie nie dały sobie rady na Hillsborough Stadium, gdzie Arsenal poległ aż 0:3 z rywalem grającym o klasę niżej! Po godzinie gry na boisku pojawił się Krystian Bielik, dla którego był to debiut w dorosłym zespole Kanonierów. W konkursie jedenastek na Britannia Stadium, miejscowe Stoke okazało się lepsze od Chelsea.

Są takie dni, kiedy nie wychodzi zupełnie nic. Jeden z tych dni dopadł dziś Arsenal, który ostatnio radził sobie całkiem nieźle: zwycięstwa z Manchesterem United, Bayernem i Evertonem dawały nadzieje na walkę na wielu frontach. Jednak stadion Hillsborough okazał się dla Arsenalu niezwykle pechowy, bowiem goście odpadli z rozgrywek o Capital One Cup w fatalnym stylu, w dodatku tracąc po drodze dwóch kluczowych zawodników: Theo Walcotta i Alexa Oxlade-Chamberlaina, którzy doznali kontuzji już na początku.

Lampard z Orderem Imperium Brytyjskiego!

W 61. minucie na placu gry pojawił się Krystian Bielik, dla którego był to debiut w dorosłym zespole prowadzonym przez Arsene'a Wengera. Polak zastąpił swojego kolegę z zespołu U-21, Glena Kamarę, który również dostał dziś szansę występu. Nikt jednak występu z Sheffield Wednesday nie zapisze do swoich szczególnie udanych z racji na rezultat, który należy potraktować w kategorii blamażu. Arsenal z hukiem żegna się z rozgrywkami o Puchar Ligi i pocieszać się może jedynie faktem, że jest to najmniej prestiżowy z czterech frontów na których przyszło mu występować. Bramki dla gospodarzy zdobywali Ross Wallace, Lucas Joao i Sam Hutchinson.

Do niecodziennej sytuacji doszło na innych stadionach, bowiem trzy z czterech rozgrywanych dzisiaj spotkań kończyło się dogrywkami i w konsekwencji rzutami karnymi. Najciekawszym ze spotkań był oczywiście pojedynek Chelsea ze Stoke, bowiem tematem numer jeden w angielskim futbolu jest temat ewentualnego zwolnienia Jose Mourinho. The Blues zagrali dziś na Britannia Stadium w niemal najsilniejszym składzie, jednak długo to gospodarze prowadzili i dopiero gol w ostatniej minucie Loica Remy'ego przedłużył nadzieje na awans, a co za tym idzie - poprawę sytuacji The Special One.

Również dogrywka ułożyła się po myśli mistrzów Anglii, bowiem na samym początku za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Phil Bardsley. Pół godziny gry w przewadze jednak nie wystarczyło i oba zespoły musiały decydować o kwestii awansu w konkursie jedenastek. Znakomitą postawą w końcówce dogrywki wykazał się Jack Butland. Konkurs jedenastek skutecznie rozpoczął Charlie Adam, który w przeszłości przeciwko Chelsea zdobywał bramki z połowy boiska.

Zawodnicy obu drużyn skutecznie egzekwowali jedenastki aż do piątej serii. Po trafionej przez Arnautovicia jedenastce mylił się ten, który do niedawna był perfekcyjnym egzekutorem jedenastek - Eden Hazard! Co to oznacza dla Chelsea i Mourinho? Kolejna porażka, która może być ostatnim meczem Portugalczyka w roli szkoleniowca The Blues… W pozostałych spotkaniach lepsi w konkursie jedenastek okazały się zespoły Evertonu i Hull City, które pokonały kolejno Norwich i Leicester. 120 minut w barwach Lisów rozegrał Marcin Wasilewski.

Sheffield Wednesday - Arsenal 3:0