Serie A: Szczęsny i Błaszczykowski zwycięscy. Trwa kryzys Juve

Klub Wojciecha Szczęsnego AS Roma w dalszym ciągu pozostał liderem Serie A. Rzymianie pokonali w 10. kolejce Udinese 3:1 i z 23 punktami otwierają tabelę. O dwa "oczka" mniej mają Napoli, Inter Mediolan oraz drużyna Jakuba Błaszczykowskiego AC Fiorentina. Czwartej porażki w sezonie doznał Juventus Turyn.

Broniąca tytułu "Stara Dama" musiała uznać na wyjeździe wyższość dobrze spisującego się Sassuolo, które awansowało na piąte miejsce. Jedyną bramkę zdobył w 20. minucie Nicola Sansone, a od 39. min. goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Giorgio Chielliniego. Juventus jest 12. w tabeli i ma 12 punktów.

Puchar Niemiec: Borussia miażdży, Piszczek strzela i asystuje

Pozycję lidera utrzymała Roma, która wygrała przed własną publicznością z Udinese 3:1. Cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny. Fiorentina, która jest rywalem Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europejskiej, pokonała na wyjeździe Veronę 2:0, a 52 minuty w składzie zwycięzców rozegrał Jakub Błaszczykowski.

Z kolei Napoli, które w LE rywalizuje z Legią Warszawa, takim samym wynikiem wygrało z Palermo. Jedną z bramek zdobył Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców z ośmioma trafieniami. Drugi Eder ma siedem, ale jego Sampdoria Genua swój mecz z Empoli rozegra dopiero w czwartek.

W środę defensywa Torino, którą kierował kapitan zespołu Kamil Glik, dała sobie strzelić trzy bramki, ale turyńczycy i tak uratowali punkt w starciu z Genoą (3:3). Polak rozegrał cały mecz. Torino ma 15 punktów i zajumuje dziewiąte miejsce, a Genoa zgromadziła o cztery mniej i jest na 14. pozycji.

Inter swoje spotkanie rozegrał we wtorek, kiedy pokonał na wyjeździe Bolognę 1:0. Po tym spotkaniu posadę stracił trener gospodarzy Delio Rossi.