WTA Finals: Muguruza pokonała Kerber

Rozstawiona z "dwójką" Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber (6.) 6:4, 6:4 w środowym meczu turnieju WTA Finals w Singapurze. Wszystkie cztery tenisistki z Grupy Białej mają jeszcze szansę na awans do półfinału.

W pierwszym secie kibice obejrzeli trzy przełamania. Muguruzie udało się zanotować dwa - w pierwszym i dziewiątym gemie, a Kerber przy stanie 2:1 dla przeciwniczki. W ostatnim gemie Hiszpanka obroniła "break point" i po chwili objęła prowadzenie w całym meczu.

Federer iluzjonistą? "Przyciągnął" piłkę! (WIDEO)

W drugiej odsłonie rozwój wypadków był podobny. Urodzona w Wenezueli Muguruza prowadziła 4:2, ale Niemka odrobiła straty. Końcówka należała jednak do wyżej notowanej z zawodniczek.

Mecz trwał godzinę i 38 minut. Była to siódma konfrontacja tych tenisistek. Przed środowym spotkaniem bilans był remisowy 3-3. Cztery ostatnie mecze wygrała Hiszpanka.

Zarówno ona, jak i Kerber wygrały swoje pierwsze mecze grupowe w Singapurze. Debiutująca w WTA Finals w singlu Muguruza nie jest jeszcze pewna awansu do półfinału. By tak się stało we wcześniejszym spotkaniu Grupy Białej w środę Czeszka Petra Kvitova (4.) musiała pokonać swoją rodaczkę Lucie Safarovą (8.) w trzech setach, a zwyciężyła 7:5, 7:5.

Wobec takich rozstrzygnięć wszystkie cztery zawodniczki w tej grupie mają jeszcze szansę na znalezienie się w najlepszej czwórce. Ostatnia kolejka spotkań rozegrana zostanie w piątek.

Zawodniczki z Grupy Czerwonej, w której znalazła się m.in. Agnieszka Radwańska, swoje trzecie, ostatnie w tej fazie rywalizacji mecze rozegrają w czwartek. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze tenisistki z obu grup.