Zacięty mecz w Piotrkowie Trybunalskim i przełamanie beniaminika z Gdańska

Piłka ręczna
Monika Stachowska była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek na parkiecie w Piotrkowie Trybunalskim

Kibice beniaminka PGNiG Superligi Kobiet - AZS-u Łączpolu AWFiS-u Gdańsk mogą odetchnąć z ulgą. Po dwóch porażkach z rżędu, gdańszczanki odniosły upragnione zwycięstwo, pokonując w Piotrkowie Trybunalskim Piotrcovię 26:25.

Oba zespoły przed spotkaniem były na przeciwnych biegunach. Piotrkowianki przystępowały do potyczki po dwóch ligowych zwycięstwach, natomiast ich rywalki miały w pamięci dwie bolesne porażki. Porażki w fatalnym stylu, bo najpierw z Zagłębiem przegrały 14 bramkami, a następnie w pierwszej połowie starcia z AZS-em Koszalin tylko dwa razy trafiły do siatki rywalek.

Interwencja Marina Sego w TOP5 Ligi Mistrzów

Już w spotkaniu z Piotrcovią gdańszczanki do przerwy zdobyły 13 goli. Gospodynie nie zamierzały jednak pozostać dłużne i także 13 razy pokonały bramkarkę AZS-u Łączpolu. W drugiej połowie o jedno trafienie więcej zanotowały jednak szczypiornistki z Gdańska i to one sięgnęły po cenne dwa punkty!

Piotrcovia Piotrków Tryb. - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 25:26 (13:13)

Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Monika Kopertowska 8, Paulina Marszałek 7, dla Łączpolu - Katarzyna Skonieczna i Monika Stachowska po 6, Marta Dąbrowska 4.