ATP w Bazylei: Federer w ćwierćfinale

Rozstawiony z numerem jeden Szwajcar Roger Federer awansował do ćwierćfinału turnieju tenisowego ATP World Tour na kortach twardych w Bazylei (pula nagród 1,575 mln euro). W 2. rundzie pokonał pogromcę Jerzego Janowicza, Niemca Philippa Kohlschreibera 6:4, 4:6, 6:4.

Broniący trofeum Federer potrzebował godziny i 40 minut, żeby wyeliminować 32. w światowym rankingu Kohlschreibera. W trzecim secie utytułowany Szwajcar przegrywał 3:4, ale od tego momentu wygrał trzy kolejne gemy. Zakończył spotkanie przy drugiej piłce meczowej.

Sensacja w Bazylei! Szwajcar odpadł w I rundzie

W poprzedniej rundzie niemiecki tenisista pokonał Janowicza 6:4, 3:6, 6:3. Pochodzący z Bazylei Federer triumfował w turnieju w rodzinnym mieście już sześciokrotnie. W ubiegłym roku pokonał w finale Belga Davida Goffina, z którym teraz zmierzy się... w ćwierćfinale.