DH Cluj-Napoca: Mousesports lepsze od Flipsid3

@mouz

Drugi mecz drabinki przegranych tego dnia odbywał się na mapie de_overpass, a naprzeciw siebie stanęły ekipy FlipSid3 oraz Mousesports. W poprzednim meczu niemiecka formacja pozwoliła się zupełnie zdominować swojemu przeciwnikowi, to też nex i jego koledzy mieli coś do udowodnienia. Pojedynek zakończył się wygraną Niemców, którzy po niezbyt trudnej przeprawie osiagnęli wynik 16-8. Tym samym FlipSid3 pożegnało się z turniejem.

W pierwszej części meczu po stronie antyterrorystów stanęli zawodnicy FlipSid3 Tactics. Po ataku przeprowadzonym na bombsite B, swój pierwszy punkt zdobyła drużyna mouz. Dobrą dyspozycję pokazał nex, który po dwóch rundach miał aż 8 fragów na swoich koncie, przy okazji zaliczając pierwszy ACE. W dalszych losach meczu, ładnych akcji pozazdrościł koledze z drużyny NiKo, który zdobywając kilka fragów uratował swój zespół przed przegraną w rundzie czwartej. Widoczna była ewidentna dominacja Mousesports. Reprezentanci Flipsid3 Tactics popełnianli liczne błędy wychylając się w nieodpowiednich momentach na swoich przeciwników, co w rezultacie kończyło się szybką śmiercią i zajmowaniem przez rywali kolejnych obszarów mapy.

Trwała dobra passa Niemców i dopiero przy stanie 7-0, odpowiedzieć zdołało FlipSid3. W tym momencie o przerwe poprosił trener naszych wschodnich sąsiadów. Co prawda trudno się nie zgodzić, iż decyzja ta była bardzo mądra, lecz jak się okazało zaowocowała tylko jednym dodatkowym punktem. Mousesports w dalszym ciągu prowadziło grę aż do ostatniej rundy, kiedy to WorldEdit popisał się świetnymi umięjętnościami snajperskimi i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12-3. Na twarzach Markeloffa i jego kolegów widać było zwątpienie, jakby wiedzieli, że nadszedł czas pożegnania się z turniejem.

Po przerwie, w rundzie pistoletowej FlipSid3 zaatakowało bombsite A, co przyniosło upragnioną wygraną pistoletówkę. Nie zmieniało to jednak faktu, że nawet w przypadku wygranych dwóch kolejnych rund, zadanie będzie piekielnie trudne. Tak też się stało, bowiem przy wyniku 12-6, znów do głosu doszli reprezentanci mouz. Funkcje lidera drużyny przejął NiKo, który zrównał się pod wzgledem ilości fragów z nexem. Obaj mieli wówczas po 26 trafień. Swoją przydatność dla drużyny, zawodnik ten udowodnił również w sytuacji 1 vs 1, gdzie zabił swojego przeciwnika i zapewnił swoim kolegom czternastą rundę. Dalsze losy spotkania były już tylko formalnością. FlipSid3 brakowało aż dziewięć rund do comeback'u. Przy stanie 15-6 chwilową inicjatywę przejęli jeszcze Ukraińcy, ale na krótko. Ostateczne ciosy zadał chrisJ i tym samym Mousesports wygrało wynikiem 16-8. Świetnie w całym pojedynku spisał sę NiKo oraz nex, którzy razem zdobyli aż 54 fragi.