Szarapowa pomogła. Radwańska w półfinale WTA Finals

Maria Szarapowa pokonała Flavię Pennettę 7:5, 6:1 w swoim ostatnim grupowym spotkaniu WTA Finals w Singapurze. Dzięki temu, że nie oddała Włoszce seta, do półfinałów z grupy czerwonej awansowała oprócz Rosjanki - Agnieszka Radwańska.

By zachować nadzieje na zakwalifikowanie się do czołowej czwórki kończącej sezon imprezy masters Radwańska musiała wygrać z Simoną Halep w dwóch setach, a dodatkowo liczyć na to, że Maria Szarapowa później w takim samym stosunku zwycięży Flavię Pennettę.

Polka pokonała po niesamowitym występie Rumunkę 7:6, 6:1. Zgodnie z danymi WTA odniosła tym samym 500. zwycięstwo w karierze. Została 16. z aktywnych obecnie tenisistek, które wygrały co najmniej tyle spotkań. Liderką jest Serena Williams; Amerykanka triumfowała 737 razy. Według tych statystyk Polka ma 219 porażek. Najważniejszy jednak był mecz Szarapowej...

Rosjanka zaczęła mecz z Pennettą źle, przegrywała 1:3, ale pierwszego seta wygrała 7:5. W drugiej partii całkowicie już panowała na korcie. Wygrała 6:1, kończąc w ten smutny sposób karierę Włoszki.

Do półfinału awansowała Radwańska, która w grupie odniosła jedno zwycięstwo a także przegrała z Szarapową 6:4, 3:6, 4:6 i właśnie z Pennettą 6:7 (5-7), 4:6.

Radwańska wygrywa niesamowity mecz z Halep

26-letnia Radwańska po raz siódmy startuje w masters. Rok temu również dotarła do półfinału.