AZS Częstochowa - Asseco Resovia 1:3. Skrót meczu

Asseco Resovia Rzeszów od zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon Plusligi. Podopieczni Andrzeja Kowala mimo początkowych problemów ograli na parkiecie w Częstochowie miejscowy AZS 3:1. Skrót meczu.

Najbardziej wyrównany przebieg miał pierwszy set, w którym gospodarze z Częstochowy cały czas byli o krok przed bardziej utytułowanym rywalem. Rzeszowianie odczuwali jeszcze chyba trudy środowego meczu o Superpuchar Polski i po autowym ataku Nikołaja Penczewa to AZS zdobył pierwszą partię.

Wystartowała Plusliga: Resovia, Lotos i Skra z problemami, ale ze zwycięstwami

Trzy pozostałe sety to już jednak dominacja Resovii, która widoczna była przede wszystkim w końcówkach poszczególnych odsłon. W czwartej partii częstochowianie toczyli wyrównany bój z mistrzami Polski, ale od stanu 19:21 stracili cztery punkty z rzędu, a mecz zakończył przyjmujący gości Aleksander Śliwka.

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.