1 liga: Pierwsza wygrana Wisły Płock z Zawiszą Bydgoszcz od 33 lat!

Wisła Płock pokazała, że nie przez przypadek jest jednym z faworytów do awansu. W szlagierze 15. kolejki 1 ligi pokonała na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 3:1 Dla Nafciarzy to pierwsze zwycięstwo z tym rywalem od 33 lat!

Mecz od początku układał się znakomicie dla piłkarzy Wisły Płock. Już w 17. minucie wynik otworzył Arkadiusz Reca. Szansę na wybicie piłki zmierzającej do bramki miał jeszcze Marko Banović, lecz… nie trafił. W pierwszych 45 minutach kibice obejrzeli jeszcze dwa gole – Mikołaja Lebedyńskiego dla gości i Jakuba Smektały dla gospodarzy.

Pierwszoligowcy w Cafe Futbol. Zapraszamy do zadawania pytań

W końcówce drugiej połowy przyjezdni zadali jeszcze jeden cios. W 86. minucie Damian Piotrowski wykorzystał błąd obrony, stanął twarzą w twarz z bramkarzem i ustalił wynik. Kolejny raz okazało się, że defensywa to pięta Achillesowa bydgoszczan w tym sezonie. Drużyna Macieja Bartoszka straciła na ten moment aż 23 gole!

Sobotnie zwycięstwo powinno smakować "Nafciarzom" wyjątkowo. Spośród czterech poprzednich meczów z zespołem z Bydgoszczy wiślacy wygrali tylko raz i to aż... 33 lata temu. Ostatnie spotkania to dwie porażki w sezonie 2011/2012.

Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 1:3 (1:2)

Bramki: Smektała 43 - Reca 17, Lebedyński 37, Piotrowski 86

Zawisza: Łukasz Sapela - Sebastian Kamiński, Marko Banović (46. Maciej Kona), Piotr Stawarczyk, Damian Ciechanowski - Jakub Smektała, Wasił Panajotow (74. Giorgi Alawerdaszwili), Kamil Drygas, Mica, Sylwester Patejuk - Szymon Lewicki (46. Arkadiusz Gajewski)

Wisła: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński - Dominik Kun (58. Jakub Bąk), Maksymilian Rogalski, Piotr Wlazło, Dimityr Ilijew, Arkadiusz Reca (67. Damian Piotrowski) - Mikołaj Lebedyński (89. Wojciech Łuczak)

Żółte kartki: Drygas, Kona, Panajotow, Gajewski