ATP World Tour Finals: Ferrer i Nishikori uzupełnili grono uczestników

Hiszpan David Ferrer i Japończyk Kei Nishikori uzupełnili grono uczestników kończącego sezon listopadowego turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. Awans dała im przegrana w półfinale imprezy w Bazylei Francuza Richarda Gasqueta.

Uległ on Hiszpanowi Rafaelowi Nadalowi 4:6, 6:7 (7-9) i stracił szansę gry w prestiżowym turnieju masters, który rozegrany zostanie w dniach 15-22 listopada. Wcześniej występ w Londynie zapewnili sobie obrońca tytułu Serb Novak Djokovic, Brytyjczyk Andy Murray, Szwajcarzy Roger Federer i Stan Wawrinka oraz Czech Tomas Berdych.

Nadal zagra w finale turnieju ATP w Bazylei

"Bardzo się cieszę, że ponownie udało mi się zakwalifikować do tego turnieju. To duży zaszczyt być w ósemce najlepszych zawodników roku. Na to pracuje się ciężko każdego dnia od początku sezonu" - powiedział Nishikori.

Przed rokiem był pierwszym w historii Azjatą, któremu udało się wywalczyć awans do tej imprezy. Dla Ferrera będzie to już siódmy udział w ATP World Finals.

"To jest dla mnie wspaniały sezon i już nie mogę się doczekać" - skomentował 33-letni tenisista.

W rywalizacji deblistów wystąpi Marcin Matkowski. Zagra z Serbem Nenadem Zimonjicem. W siedmiu poprzednich startach w tym prestiżowym turnieju grał ze swoim wieloletnim partnerem Mariuszem Fyrstenbergiem. Najlepszy wynik zanotowali w 2011 roku, gdy dotarli do finału. Zimonjic dwukrotnie wygrał tę imprezę razem z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem - w 2008 roku i dwa lata później.