Kłys na podium w Abu Zabi

Sporty walki

Katarzyna Kłys (Polonia Rybnik) uplasowała się na trzeciej pozycji w wadze 70 kg zawodów Grand Slam w judo w Abu Zabi. W decydującej walce pokonała Kanadyjkę Kelitę Zupancic. Triumfowała Niemka Laura Vargas Koch.

Zajmująca 17. miejsce w rankingu światowym Kłys (dwukrotna wicemistrzyni Europy, brązowa medalistka MŚ) wygrała w sobotę z czterema zawodniczkami, w tym z trzema wyżej sklasyfikowanymi: w ćwierćfinale z Brytyjką Sally Conway (7.), w repesażu z Marokanką Assmą Niang (14.) i Zupancic (5). Przegrała tylko w ćwierćfinale przez waza-ari z Japponką Chizuru Arai (9.), której uległa też niedawno w finale drużynowych mistrzostw globu.

KSW 32: Różalski vs McSweeney. Skróty ich poprzednich walk

Bez powodzenia startowali zaś Łukasz Błach (Śląsk Wrocław) i Jakub Kubieniec (AZS AWF Katowice) - obaj kat. 81 kg. W piątek na piątej pozycji rywalizację w wadze 52 kg zakończyła Karolina Pieńkowska (AZS Uniwersytet Warszawski).